„Dotknij olimpijskiego medalu”: spotkanie z mistrzem olimpijskim w SP nr 1 w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Edukacja, „Dotknij olimpijskiego medalu” spotkanie mistrzem olimpijskim Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/11/2019 15:01
Martyna Czekalska

Dariusz Goździak, złoty medalista olimpijski z drużyną w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony, odwiedził dziś (6 listopada) Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dotknij olimpijskiego medalu” realizowanego przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W ramach akcji utytułowani sportowcy odwiedzą 20 szkół w całym województwie.

Jednym z uczestników projektu jest były pięcioboista nowoczesny Dariusz Goździak. Sportowiec wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku wspólnie z Arkadiuszem Skrzypaszkiem i Maciejem Czyżowiczem. Na swoim koncie ma również medale mistrzostw świata i Europy oraz tytuły mistrza kraju.

Na środowym spotkaniu uczniowie siódmych i ósmych klas łowickiej „Jedynki” dowiedzieli się z jakich konkurencji składa się pięciobój nowoczesny (szermierka szpadą, pływanie, jeździectwo, bieg przełajowy oraz strzelanie z pistoletu). Uczniowie wysłuchali wspomnień sportowca z czasów kariery oraz podziwiali najcenniejszy krążek w kolekcji Goździaka, czyli złoty medal olimpijski. Każdy mógł dotknąć trofeum, o którym marzy każdy sportowiec.

Młodzież zadawała też pytania, m.in. o trudne chwile w karierze. Oto co odpowiedział gość.

Dariusz Goździak wspominał, że dyscypliną zafascynował się w wieku 14 lat, kiedy śledził przed telewizorem poczynania Janusza Pyciaka-Peciaka na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Mistrz z Barcelony na spotkaniu z nastolatkami nie ukrywał, że jego słabą stroną było pływanie, ale za to świetnie radził sobie na strzelnicy. Miał też przesłanie dla młodzieży.

- Jesteście w tym wieku, że wszystko jest przed wami. Jak macie chwile jakiejś słabości, to nie ma się co załamywać. To normalne. W sporcie częściej się przegrywa niż wygrywa. Tylko od was zależy kim zostaniecie – przekonywał mistrz olimpijski.

Oprócz byłego pięcioboisty nowoczesnego z uczniami SP nr 1 spotkali się Mieczysław Nowicki i Tomasz Rosset, czyli prezes i wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi. Nowicki przed laty był wybitnym kolarzem szosowym, dwukrotnym medalistą olimpijskim z Montrealu.

- Spotkanie było bardzo ekscytujące, zawierało wiele ciekawych informacji. Liczę, że będzie jeszcze jedno takie w naszej szkole – powiedział nam Jan Rabikowski z klasy 8b. Po części oficjalnej uczniowie ustawili się w kolejce po autografy sportowców.

Jak mówi dyrektor SP nr 1 Teresa Sokalska-Lebioda, wizyta utytułowanych olimpijczyków w szkole była możliwa dzięki zaangażowaniu Wojciecha Urbanka.

Podobne spotkanie odbyło się też w SP w Dzierzgówku.

„Dotknij olimpijskiego medalu”: spotkanie z mistrzem olimpijskim w SP nr 1 w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama