21°C bezchmurnie

Dowód osobisty do wymiany? Sprawdź, kiedy ominąć kolejki w urzędzie

Urząd Miejski, Dowód osobisty wymiany Sprawdź kiedy ominąć kolejki urzędzie - zdjęcie, fotografia

Ponad 1,3 tys. dowodów osobistych należących do mieszkańców Łowicza utraci ważność w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Urzędnicy wydziału spraw obywatelskich łowickiego ratusza podpowiadają, kiedy są największe kolejki.

Od początku roku do końca lipca do wydziału spraw obywatelskich wpłynęło już ponad 3,1 tys. wniosków o wydanie dowodu osobistego, w tym ok. 2,4 tys. ze względu na upływ terminu ważności.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy ważność utraci 1338 dowodów osobistych należących do mieszkańców Łowicza. - Najwięcej osób z wnioskami spodziewanych jest w grudniu, bo w tym miesiącu utraci ważność 1127 dowodów - informują pracownicy wydziału.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce na przyjęcie wniosku, warto wcześniej pamiętać o jego wymianie i złożyć go w dniu najmniejszego obłożenia wydziału.

- Największe kolejki po dowody ustawiają się w poniedziałki - w ciągu całego dnia oraz w piątki - w godzinach popołudniowych - czytamy w komunikacie wso. Ostatniego dnia roboczego urząd czynny jest do godziny 15.

Co ważne, wniosku o wydanie nowego dowodu wcale nie musimy złożyć w łowickim ratuszu. Możemy to zrobić w dowolnym urzędzie gminy na terenie całego kraju. Pamiętajmy jednak, że tam gdzie złożymy wniosek, tam też będziemy mogli odebrać gotowy dokument tożsamości.

Nowy dowód osobisty można odebrać po 30 dniach od złożenia wniosku. Zazwyczaj gotowy jest już wcześniej, a tylko w szczególnych przypadkach termin ten może się wydłużyć.

Wyrobienie dokumentu jest bezpłatne.

Dowód osobisty do wymiany? Sprawdź, kiedy ominąć kolejki w urzędzie komentarze opinie

  • gość 2017-08-11 08:36:16

    Mozna to zrobić przez internet ??

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu