Druga edycja warsztatów „Bezpieczny Maluch”

Portal lowicz24.eu 11/10/2019 20:04

W dzisiejszym dniu 11 października, w sali konferencyjnej łowickiego starostwa przy ul. Stanisławskiego 30a, odbyły się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i ich partnerów. Warsztaty zorganizował Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu wraz z firmą „MEDIKURS”, prowadzącą kampanię „Bezpieczny Maluch” oraz Starostwem Powiatowym w Łowiczu.

Spotkania są organizowane w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch, która jest najszerszą w Polsce akcją skierowaną do kobiet w ciąży i rodziców mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. 

Kluczowymi tematami realizowanymi na warsztatach są: pierwsza pomoc prowadzona przez ratownika medycznego Kampanii Bezpieczny Maluch, bezpieczeństwo dziecka podczas podróży (prowadzone przez eksperta fotelikowego). Tematami towarzyszącymi są informacje z zakresu karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenie przyszłości dziecka itp.

Na początku spotkania uczestnicy obejrzeli film o krwi pępowinowej, która jest bogata w komórki macierzyste. Pozyskane podczas porodu mogą być w przyszłości wykorzystywane w sytuacji zagrożenia życia.

- Zabrałam na warsztaty męża i żadne z nas nie żałuje. Były prowadzone w sposób zabawny i przyjemny a poza tym dowiedzieliśmy się naprawdę wielu przydatnych rzeczy - skomentowała swoje uczestnictwo  w warsztatach pani Kamila z Łowicza.

Koniec warsztatów zwieńczył konkurs. Każdy z uczestników brał udział w losowaniu naprawdę fajnych nagród - kosmetyki dla dzieci, zestawy od firmy NUK, ręczniki, poduszki i fotelik samochodowy.

To był już druga edycja warsztatów „Bezpieczny Maluch” w Łowiczu. Zainteresowanie tematem jest tak duże, że organizatorzy zapowiedzieli kolejne spotkania.

 

Druga edycja warsztatów „Bezpieczny Maluch” komentarze opinie

  • gość 2019-10-14 12:36:01

    Szkoda, że nie było firmy eeny meeny :/ Chętnie potestowałąbym ich kosmetyki.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama