Druga porażka Księżaka Synteksu Łowicz

07/10/2018 10:37
Koszykówka, Druga porażka Księżaka Synteksu Łowicz - zdjęcie, fotografia

Księżak Syntex Łowicz przegrał 76:91 w meczu 2. kolejki I ligi koszykówki z WKK Wrocław. To druga porażka zespołu Roberta Kucharka w sezonie.

Po nieudanym debiucie na pierwszoligowych boiskach koszykarze łowickiego Księżaka Synteksu zmierzyli się wczoraj (6 października) na wyjeździe z WKK Wrocław. Dla wrocławian było to pierwsze spotkanie w sezonie.

Gospodarze od początku byli stroną dominującą. Pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 36:23. W kolejnej partii ekipa z Dolnego Śląska nie była już tak groźna w ataku i łowiczanie wygrali tę odsłonę 17:14. Do przerwy miejscowi prowadzili 50:40.

Podopieczni trenera Roberta Kucharka w 25. minucie spotkania po trafieniu Mikołaja Motela zbliżyli się do rywala na cztery „oczka” (56:52), by za chwilę stracić dwanaście punktów z rzędu. Stało się jasne, że o wygraną będzie już bardzo trudno. W ostatniej ćwiartce meczu drużyna Sebastiana Potocznego spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i druga ligowa porażka Księżaka Synteksu stała się faktem.

- Uczymy się dalej, co nas nie zabije to nas wzmocni. Już w sobotę okazja do rehabilitacji, liczymy na Wasze wsparcie... - czytamy na Facebooku łowickiego Księżaka Synteksu.

W łowickiej ekipie najlepiej punktowali Jan Grzeliński (18) i Mikołaj Motel (16). Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Jakub Patoka (24). W drużynie WKK wystąpił były gracz łowickiej drużyny Przemysław Malona.

Liderem po dwóch kolejkach jest FutureNet Śląsk Wrocław. W 3. kolejce łowiczanie podejmą we własnej hali Rawlplugl Sokół Łańcut. Mecz odbędzie się 13 października o godzinie 18:30.

WKK Wrocław – Księżak Syntex Łowicz 91:76 (36:23, 14:17, 23:17, 18:19)
Księżak:
Jan Grzeliński 18 (3x3), Mikołaj Motel 16 (1x3), Marcin Salamonik 7, Arkadiusz Kobus 5, Mikołaj Stopierzyński 3 oraz Sebastian Dąbek 9 (3x3), Daniel Nieporęcki 7, Bartłomiej Bojko 5, Bartosz Włuczyński 3 (1x3), Michał Świderski 3 (1x3), Mateusz Gładki i Kacper Kuta.