Druhowie z OSP w Rogóźnie przywitali nowy wóz strażacki (ZDJĘCIA, VIDEO)

Straż Pożarna, Druhowie Rogóźnie przywitali strażacki (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/11/2019 16:55
Martyna Czekalska

Strażacy ochotnicy z Rogóźna (gmina Domaniewice) czekali na ten dzień kilka lat. Jednostka wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który został hucznie przywitany przez tutejszych druhów oraz mieszkańców.

Mercedes-Benz Atego EURO 6 zabudowany przez firmę BoCar dotarł do Rogóźna w poniedziałek (25 listopada) wieczorem.

Nowy wóz strażacki przywitali miejscowi strażacy ochotnicy, zaproszeni goście, mieszkańcy i strażacy z gminy Domaniewice, a także druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek z Łyszkowic, Pilaszkowa i Czatolina. Przed strażnicą pojazd został poświęcony, a następnie symbolicznie oblany szampanem. Po przywitaniu wozu na gości czekał poczęstunek przygotowany przez miejscowe koło gospodyń wiejskich.

Fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował prawie 830 tys. zł, z czego blisko 420 tys. przekazały władze gminy Domaniewice, 310 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 100 tys. złotych Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

- Pojazd wyposażony jest w napęd 4x4 oraz zbiornik wodny o pojemności 4300 litrów wody i 430 litrów środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 3550 litrów na minutę, maszt oświetleniowy LED, wyciągarkę elektryczną z przodu oraz sprzęt, który udało nam się pozyskać z różnych źródeł w tym roku – informują druhowie z OSP w Rogóźnie.

Mercedes otrzymał numer operacyjny 459[E]26 zastępując wysłużonego "Generała" Jelcza 004.

Fot. OSP Rogóźno

Druhowie z OSP w Rogóźnie przywitali nowy wóz strażacki (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama