27°C bezchmurnie

Drużyna I LO wróciła z Łodzi z brązowym medalem

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu zdobyła brązowy medal w etapie okręgowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W ostatnią sobotę, 12 maja na terenie łódzkiej Manufaktury odbył się etap okręgowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Powiat łowicki reprezentowała drużyna I LO, która wygrała kwietniowe zmagania rejonowe w parku Błonie w Łowiczu. W jej składzie znaleźli się Aleksandra Olejniczak, Anna Szczęsna, Martyna Wojtczak, Wiktor Gawroński oraz Michał Golis.

- Zaopatrywanie ran, tamowanie krwotoków, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy przeciwwstrząsowej - dla nas to pestka! Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy w gronie najlepszych w województwie łódzkim – czytamy na facebookowym profilu placówki z ulicy Bonifraterskiej.

Uczniowie we wpisie relacjonują, że początkowo byli nieco zestresowani, jednak potem coraz bardziej pewni siebie, pokonywali kolejne pozoracje, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym.

- Usłyszeliśmy wiele pochwał pod swoim adresem ze strony sędziów, którzy oceniali nasze działania ratownicze – dodają.

Wsparciem dla pięcioosobowej drużyny była nie tylko Ewelina Kapusta (opiekun drużyny), ale także dyrektor Dorota Dziekanowska, która obserwowała zmagania uczniów na jednej stacji urazowej.

Fot. I LO

Drużyna I LO wróciła z Łodzi z brązowym medalem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się