Dwa medale lekkoatletów Błyskawicy w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

Lekkoatletyka, medale lekkoatletów Błyskawicy Ogólnopolskich Igrzyskach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 03/09/2019 08:43
Martyna Czekalska

Julia Perzyńska zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż, a Aleksander Kornacki sięgnął po brąz w konkursie rzutu oszczepem podczas XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Zawody odbyły się 30 sierpnia w Siedlcach.

W imprezie wzięło udział sześciu reprezentantów UKS Błyskawica Domaniewice. Sportowcy wrócili do domów z dwoma brązowymi medalami.

Julia Perzyńska stanęła na najniższym stopniu podium w konkursie skoku wzwyż w kategorii wiekowej U18 z wynikiem 155 cm. W konkursie rzutu oszczepem 500g Julka uplasowała się na czwartym miejscu. Wynik 33,78 m to jej nowy rekord życiowy.

Brązowy krążek wywalczył również Aleksander Kornacki w konkursie rzutu oszczepem 600g w kategorii wiekowej U16. Osiągnięty wynik 38,43 m to jego nowy rekord życiowy. Aleksander poprawił również życiówkę w konkursie pchnięcia kulą 5g, osiągając wynik 9,98 m. Lekkoatleta zajął siódme miejsce.

Występy pozostałych lekkoatletów, którzy startowali wśród młodzików (U16) też były udane. Ryszard Wyszyński w konkursie rzutu oszczepem 600g ustanowił rekord życiowy z wynikiem 35,90 m, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce.

Taką samą lokatę z rekordem życiowym 156 cm zajął w konkursie skoku wzwyż Wiktor Czubiak. Swoje rekordy życiowe ustanawiała także Wiktoria Konecka, która była piąta w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 145 cm oraz szósta w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 25,64 m.

Na ósmym miejscu w konkursie skoku dal sklasyfikowano Paulinę Pakułę, która uzyskała wynik 4,41 m (w.+0,3 m/s).

- Start w Siedlcach uważam za udany. Wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników uważam za satysfakcjonujące. Pewnie byłaby szansa aby tych medali przywieźć jeszcze więcej, ale od bieżącego roku zmienił się regulamin zawodów. W imprezie tej w konkurencjach lekkoatletycznych mogą startować wyłącznie młodzicy i juniorzy młodsi, czyli zawodnicy z kategorii wiekowych U16 i U18 – podsumował trener Mieczysław Szymajda.

Fot. Julia Perzyńska

Dwa medale lekkoatletów Błyskawicy w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama