Lekkoatletyka, złote medale lekkoatletek Jedynka Łowicz międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/09/2019 13:18
Martyna Czekalska

Malina Wójcik i Bogumiła Czubik wywalczyły złote medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w lekkiej atletyce. Zawodniczki UKS Jedynka Łowicz będą reprezentowały nasz powiatu w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski U16.

Mistrzostwa odbyły się 7 września w Łodzi. W zawodach wzięli udział lekkoatleci w wieku 14-15 lat z województw łódzkiego i świętokrzyskiego.

Trzy medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, wywalczyły zawodniczki UKS Jedynka Łowicz. Malina Wójcik wywalczyła złoto w konkursie rzutu oszczepem 500 g z wynikiem 33,75 m. W tej samej konkurencji na drugim miejscu uplasowała się Bogumiła Czubik, która posłała oszczep na odległość 30,36 m. Bogusia do srebra dołożyła jeszcze złoty medal w konkursie pchnięcia kulą 3 kg. Łowiczanka uzyskała wynik 10,51 m.

Podopieczne Waldemara Kreta uzyskały prawo startu w lekkoatletycznych mistrzostwach Polsku U16, które odbędą się w dniach 21-22 września w Tarnowie.

W Łodzi wystartowała również 34-osobowa ekipa UKS Błyskawica Domaniewice. Zawodnicy trenowani przez Mieczysława Szymajdę wywalczyli cztery medale. W rzucie oszczepem 600 g Aleksander Kornacki wywalczył drugie miejsce z rezultatem 36,84 m. Na trzecim miejscu uplasowali się: Wiktoria Konecka w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 145 cm, Patrycja Klejs w rzucie młotem 3 kg z rezultatem 33,15 m oraz sztafeta chłopców 4x100 m w składzie: Wiktor Czubiak, Szymon Kutermankiewicz, Mateusz Kwestarz i Oskar Felczyński.

- Pozostali zawodnicy też walczyli z dużym zaangażowaniem. Przełożyło się to na zdobycie przez klub pierwszego miejsca w punktowej klasyfikacji zawodów – podsumował trener Szymajda.

Dwa złote medale lekkoatletek UKS Jedynka Łowicz na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików komentarze opinie