Dwie oferty na modernizację oczyszczalni ścieków w Łowiczu

Inwestycje, oferty modernizację oczyszczalni ścieków Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/12/2018 12:32
Martyna Czekalska

W Urzędzie Miejskim w Łowiczu otwarto dziś (21 grudnia) oferty w drugim przetargu na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków. Kwoty zaproponowane przez oferentów są znacznie wyższe od środków, jakie zamierzano przeznaczyć na inwestycję.

O zlecenie prac ubiega się dwóch oferentów. Konsorcjum warszawskich firm IDS-BUD SA oraz DIM Construction Sp. z o.o. zaproponowało za wykonanie inwestycji nieco ponad 129 milionów złotych (kwota brutto). Niższą kwotę przedstawiła Inżynieria Rzeszów SA, która te same prace jest w stanie zrealizować za ponad 116,6 mln zł. Oferenci zobowiązują się zakończyć inwestycję do końca kwietnia 2022 roku.

Obie oferty znacznie przewyższają środki, jakie miasto zamierzało przeznaczyć na modernizację oczyszczalni ścieków. Na realizację zamówienia przeznaczono bowiem niespełna 72,5 mln zł.

- Spodziewałem się wyższych kwot w drugim przetargu, ale nie aż tak wysokich - nie ukrywa burmistrz Krzysztof Kaliński. Na początku 2019 roku miasto czeka jeszcze rozprawa w Krajowej Izbie Odwoławczej. Krakowska firma Control Process SA drugi raz odwołała się do KIO kwestionując dokumentację przetargową ratusza.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg wygrało konsorcjum Control Process EPC Environmental Protection 2 Sp.z o.o. z Krakowa oraz Metalnaft Sp z o.o. z Krosna. W sierpniu umowa o wartości ponad 74 mln złotych została zerwana przez inwestora i wykonawcę.

Dwie oferty na modernizację oczyszczalni ścieków w Łowiczu komentarze opinie

 • gość 2018-12-21 14:01:50

  zaskoczony pan burmistrz? to pokazuje w jakich realiach odnośnie inwestycji żyją włodarze naszych miast. Przy takim rozwoju sytuacji jaki ma miejsce wokół tego przetargu i budowy-niebudowy raczej bym nie widział szans na powodzenie tej inwestycji. Czas pokaże czy sie mylę w moich przewidywaniach.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-22 07:16:27

  No to znowu jest okazja się napić panie Krzysiu.

 • gość 2018-12-28 09:21:35

  Tak się składa, że zawodowo zajmuję się przetargami. Znam ustawę PZP, w tym przepisy mówiące o oszacowaniu przedmiotu zamówienia. Stąd pytanie - kto i jaką metodą szacował przedmiot zamówienia skoro pomylił się o blisko 100%? Dlaczego nie zastosowano dialogu technicznego celem dokładnego oszacowania inwestycji? Pytań jest oczywiście więcej. Burmistrz pewnie nie odpowie, bo jak zawsze wie lepiej, tylko jakoś często jest zaskoczony efektami tej "wiedzy".

 • gość 2018-12-29 18:43:58

  kalinski szefem projektu - to są efekty

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama