Dwudniowy biwak trzecioklasistów z „Czwórki” i ich gości

Zabytki, Dwudniowy biwak trzecioklasistów „Czwórki” gości - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 10/06/2016 06:55

W dniach 3-4 czerwca uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu gościli w naszym mieście grupę zaprzyjaźnionych rówieśników z Koźla pod Strykowem.

 

 

 

Trzecioklasiści z Koźla przyjechali do Łowicza w piątek i wspólnie z łowickimi uczniami udali się w pierwszej kolejności na zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK. Dzieciom najbardziej spodobała się panorama miasta oglądana z wieży bazyliki katedralnej. Po obiedzie grupa udała się autokarem do Nieborowa. Podczas zajęć warsztatowych pt. „Zabytki zbytki” trzecioklasiści zwiedzili pałac i ogród oraz w wesoły sposób sprawdzali swoją wiedzę na temat nieborowskich zabytków.

Wieczorem biwakowiczów odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty, którzy opowiadali o swojej pasji. Po kolacji - niespodziance (rodzice zamówili pizzę) dzieci długo bawiły się na dyskotece. Potem obejrzały jeszcze film Akademia Pana Kleksa, który powstawał Nieborowie. Nie lada atrakcją okazał się też nocleg w sali gimnastycznej.

Następnego dnia zespół folklorystyczny „Tęcza” zaprosił gości z Koźla na spektakl „Popieluszka”, wystawiany podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez osiedle Nowe Miasto. Dzieci brały udział w różnych konkursach, oglądały wozy strażackie, motocykle, pokaz karate. Po obiedzie przyszedł czas rozstania i goście z Koźla udali się pociągiem do domu.

- Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu, bo bardzo się polubiliśmy - podsumowuje Karolina Pierzchała, nauczycielka w SP 4 .

Reklama

Dwudniowy biwak trzecioklasistów z „Czwórki” i ich gości komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama