Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Łowiczu

Portal lowicz24.eu 02/05/2019 13:22

Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, harcerze i zuchy z łowickiego hufca ZHP włączyli się dziś (2 maja) w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

To piękne i radosne święto i choć jest jednym z najmłodszych (obchodzone jest od 2004 roku), ma swoje podłoże historyczne. W tym dniu w 1945 roku nasze flagi załopotały nad Berlinem. To oznaczało koniec rozlewu krwi w Europie. 2 maja przypada również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

A w Łowiczu patriotyczne akcje rozpoczęły się już przed południem.

Na ulicach miasta można było spotkać burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, który wspólnie z pracownikami ratusza rozdawał przechodniom, rowerzystom, a także i zmotoryzowanym łowiczanom flagi narodowe oraz kotyliony z podobizną Stanisława Rotstada ( honorowy obywatel Łowicza znalazł się na logotypie lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości).

Mieszkańcy bardzo chętnie przyjmowali dawane im flagi a mała Kinga Pięta była wręcz zachwycona upominkiem.

W radosne świętowanie Dnia Flagi RP włączyli się też łowiccy harcerze i zuchy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Łowiczu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-02 17:49:44

  Brawo Panie Burmistrzu!!! A starosta Kosiorek już ma w dupie polską flagę. Już nie rozdaje jak kilka lat wcześniej. Wstyd!!!

 • gość 2019-05-02 18:19:30

  już bez kościoła to ani rusz, nawet flagi pod kościołem rozdaje

 • Pis - niezalogowany 2019-05-02 18:40:54

  Dlaczego w tym szmatławcu nie można komentować artykulu o chłopach z PSL i ich wizycie w Łowiczu. Co za obluda

 • gość 2019-05-03 08:44:28

  EL 34538 , ZA ZŁE PARKOWANIE , NA SKRZYŻOWANIU , NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH , NAGRODA OD BURMISTRZA !!!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-03 15:29:10

  Dzień flagi i kościół ... czyli organizacja ktora była przeciwlo uchwalenis konstytucji... zakon krzyżacki, "Got mit uns" na klamrach, przerzucanie SSmanow do Argentyny, itd., itp. .... Obłuda i samodestrulcyjne poddaństwo....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama