Dzień Liczby π w Pijarskiej

Edukacja, Dzień Liczby Pijarskiej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/03/2019 11:44
Martyna Czekalska

Pracownicy Politechniki Łódzkiej wygłosili dziś (26 marca) prelekcje dla młodzieży z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodzonego niedawno Dnia Liczby π.

W pijarskiej szkole gościli dr Mateusz Krukowski i dr Igor Kossowski, pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej. Prelegenci przedstawili dwa referaty: „Ludzkie dziecię, czyli o polskim kryzysie matematycznym” oraz „Nierówności między średnimi i ich wykorzystanie w zadaniach”.

W niecodziennej lekcji zorganizowanej przez nauczycielkę Elżbietę Cywińską wzięli udział uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum oraz młodzież z klas pierwszej i drugiej liceum, którzy realizują materiał z matematyki w stopniu rozszerzonym.

Dwugodzinne spotkanie z królową nauk rozpoczęło się od ciekawej sztuczki. Dr Mateusz Krukowski wręczył jednej z uczennic kopertę z kartką, w której znajdowała się tajemnicza liczba. Później poprosił młodzież o wymyślanie trzycyfrowych liczb. Po ich zsumowaniu okazało się, że wynik jest taki sam, jak liczba zapisana na kartce.

Dzień Liczby π w Pijarskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama