Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS w Łowiczu

Informacje ZUS i US, Dzień Osób Niepełnosprawnością Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/05/2019 12:04
Mirka Czubak

17 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w swoich jednostkach Dzień Osób z Niepełnosprawnością. To okazja by osoby niepełnosprawne mogły dowiedzieć się więcej na temat świadczeń, które przyznaje ZUS ubezpieczonym całkowicie lub częściowo niezdolnym do pracy.

W Polsce żyje ok. 7 mln. osób z niepełnosprawnością. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie”.

Chcemy zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, zdrowego stylu życia, ale także chcemy zmotywować je do aktywności zawodowej – informuje Monika Kiełczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

W tym dniu ZUS zapraszamy osoby z niepełnosprawnością do  swoich jednostek. Pracownicy będą udzielali informacji jak uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy, rentę socjalną, a także jak skorzystać z rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS, czyli jak wyjechać do sanatorium z ZUS-em lub rehabilitować się w systemie ambulatoryjnym. Naszym klientom będziemy też proponować założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, dzięki któremu osoby zwłaszcza z niepełnosprawnością ruchową, będą mogły ograniczyć lub nawet wyeliminować konieczność osobistego przychodzenia do ZUS.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2019-05-19 14:48:08

    Podobno po tym dniu wszyscy niezdolni do pracy odzyskali możliwość pracy

  • Gość - niezalogowany 2019-07-16 21:40:07

    Tak jaka uprzejma informacja .syn od urodzenia ma porazenie mózgowe. Jest po kilku operacjach. Czekają go 2 kolejne. Podiol pracę . Za którą nie ma regularnie wynagrodzenia. Obecnie i renty. Miał komisję ale pani doktor nie była .zbyt miła. Bo jak masz pracę to nie wiem czy dostaniesz rentę .prosze czekać na decyzję. Zakład nie płaci renty brak a ten młody człowiek nawet na leki musi pożyczać.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama