Dzień Otwartych Drzwi w ZSP nr 3

Edukacja, Dzień Otwartych Drzwi - zdjęcie, fotografia

W środę 12 czerwca br., w murach ZSP nr 3 w Łowiczu, odbył się  Dzień Otwarty. Uczniowie klas ósmych oraz gimnazjaliści mieli możliwość dokładnego zapoznania się  ze specyfiką kształcenia w  zawodach, jakie szkoła proponuje w swojej ofercie edukacyjnej  na nadchodzący rok szkolny  2019/2020. To szkolne wydarzenie połączone było z Dniem Patrona placówki.

Podczas wizyty w naszej szkole odwiedzający mogli poznać życiorys patrona - W.S Reymonta. Informacje o pisarzu w ciekawy sposób przedstawiła grupa aktorów w składzie: Tomasz Szczepanik (W. S. Reymont), Natalia Antczak (osoba prowadząca), Weronika Pawlata (dziennikarka), Agata Tomczak (dziennikarka). W trakcie programu widzowie mogli zobaczyć przygotowane przez uczniów klasy 1 TUF fryzury, jakie nosiły damy w okresie młodości pisarza. Modelkami były uczennice z klas 2 i 3 TUF. Przedstawienie zakończyło się konkursem na temat życia i twórczości noblisty. Za udział w konkursie ochotnicy otrzymali słodkie upominki. Dekorację do przedstawienia wykonały uczennice: Magda Witeczek i Weronika Pawlata, a motywem przewodnim choreografii była przemysłowa Łódź, przedstawiona w powieści ,,Ziemia obiecana". 

Odwiedzający szkołę goście mogli również posłuchać śpiewu dziewcząt z zespołu Roma. Wokalistki: Natalia Antczak, Weronika Kędziora, Karolina Jaros, Kinga Felczyńska, Weronika Pawlata wykonywały znane przeboje oraz utwory ludowe.

Na koniec tej części programu można było obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą ofertę edukacyjną na nadchodzacy rok szkolny, a następnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w pracowniach.

W pracowni fryzjerskiej prowadzone były warsztaty fryzjerskie. Przybyła młodzież miała okazję zapoznać się tajnikami zawodu fryzjerskiego, popróbować własnych sił w posługiwaniu się sprzętem fryzjerskim podczas wykonywania prostych uczesań. Obserwowała też uczniów klas fryzjerskich przy tworzeniu fryzur na odbywającą się tego dnia w szkole Reymontiadę. Modelki miały stylizowane fryzury z XIX wieku, czyli okresu życia Władysława Stanisława Reymonta.

Zajęcia w pracowni fryzjerskiej uatrakcyjniła tego dnia p. Katarzyna Tokarska , charakteryzatorka filmowa a zarazem wizażystka, która zaprezentowała sposób tworzenia makijażu wieczorowego oraz sztukę kreacji postaci filmowej. Charakteryzacja jednej z uczennic na postać osoby poszkodowanej  w wyniku napadu wyglądała niezmiernie realistycznie. Młodzież z dużym zaciekawieniem obserwowała etapy tworzenia nowego wizerunku.

W pracowni kelnerskiej, pod okiem uczennic z klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych, młodzież mogła przygotować koktajle na bazie soków owocowych i syropów, wykonać samodzielnie dekorację oraz zapoznać się z podstawowym wyposażeniem restauracji i poznać specyfikę pracy zakładów gastronomicznych.  Natomiast uczennice z klasy 3 technikum hotelarskiego zaprezentowały odwiedzającym serwis synchroniczny, czyli musztrę kelnerską. Jest to bardzo widowiskowa i profesjonalna forma obsługi gości, zarezerwowana na specjalne okazje. Polega na tym, że kelnerzy w tym samym czasie wykonują czynności związane z obsługą gości przy stole.

W pracowni hotelarskiej przygotowane zostały warsztaty dotyczące animacji czasu wolnego w hotelu, wizerunku wzorowego hotelarza oraz obsługi gościa w hotelu z uwzględnieniem  profesjonalnej  procedury check – in. Odwiedzający naszą szkołę uczniowie gimnazjów i  szkół podstawowych mogli obserwować oraz samodzielnie modelować balony, tworzyć ozdoby na włosy, balonowe kwiaty i zwierzęta, a także spróbować malowania twarzy. Dodatkowo przy pomocy swoich starszych kolegów dobierali cechy odpowiednie dla pracownika hotelu i uczestniczyli w przeprowadzaniu procedury rejestracji gościa.

Drzwi pracowni gastronomicznych były otwarte dla młodzieży, która chciałaby od września rozpocząć naukę na kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz lub cukiernik. Zapewniono szereg atrakcji. Przygotowano kulinarny tor przeszkód. Pierwszy etap polegał na rozpoznawaniu ziół.  Kolejne etapy to rozpoznawanie przypraw oraz kasz. Za odwagę i udział w konkursach nagrodą było udekorowanie własnej babeczki, którą można było skonsumować na miejscu lub zabrać ze sobą. Tego dnia gośćmi byli również uczniowi Szkoły Podstawowej nr 2, którzy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i pod okiem starszych kolegów z klasy 1 TŻiUG oraz 3K sporządzali tosty, muffinki, pyszne koktajle mleczno-truskawkowe. Właśnie koktajle z dodatkiem lodów cieszyły się największym powodzeniem w upalny dzień.

Z zainteresowaniem przychodząca młodzież odwiedzała również zaadaptowane na potrzeby atelier fotograficznego pomieszczenie, w którym o zawodzie fotografa i związanych z nim możliwościach z pasją opowiadał p. Paweł Chmielecki, nauczyciel nowo otwieranego kierunku- technik fotografii i multimediów.

 

 

 

Dzień Otwartych Drzwi w ZSP nr 3 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama