18°C bezchmurnie

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu

Uroczysty apel i msza święta w pobliskim kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu uczciły dziś, 18 maja pamięć patrona Szkoły Podstawowej nr 3.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka świętowała 18 maja Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie rano udali się do pobliskiego kościoła, gdzie odprawiona została msza święta. Po Eucharystii wrócili do szkoły, by dalej upamiętniać osobę wielkiego Polaka.

Człowiek żyje tak długo, aż nie zginie po nim pamięć – w przypadku Jana Pawła II, pamięć ta jest wyjątkowo silna i tkwi w wielu z nas. Dziś, 18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 udowodnili, że każdemu z nas Karol Wojtyła jest bardzo bliski. Przypomnieli wspomnienia ludzi, którzy mieli okazję spotkać na swojej drodze Wojtyłę czy jako powołanego już na Stolicę Piotrową – Jana Pawła II.

Swoimi wspomnieniami dzielił się m.in góral, kobieta, która spotkała Wojtyłę podczas wypoczynku w polskich górach czy uczniowie i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Wadowicach. Przedstawienie miało formę reportażu, dlatego też prowadzący poprosili o podzielenie się wspomnieniami z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu z zaproszonymi gośćmi. Pamiętny czerwiec 1999 roku wspominał Krzysztof Kaliński oraz ks. Kamil Goc.

Burmistrz powiedział uczniom Szkoły Podstawowej, że tego dnia kiedy papież pielgrzymował w Łowiczu był bardzo zmęczony. - Miał bardzo ciepłą dłoń, którą pocałowaliśmy – mówił K. Kaliński.

Z kolei ks. Kamil przyznał, że jego wizyta na placu celebry była podyktowana chęcią towarzyszenia w tym wielkim wydarzeniu swojej babci. - Z tamtego spotkania z Ojcem Świętym zapamiętałem tylko jedno – że papież mnie kocha, bo tak powiedział. A jego słowa potwierdziły się rok później – przyznał młody duchowny.

W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć religijnych utworów, m.in. „Barki”, ulubionej pieśni Jana Pawła II. Tego dnia w placówce przy ulicy Grunwaldzkiej w Łowiczu rozstrzygnięto także konkursy, których laureatów nagrodzono podczas akademii.

 

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się