„Dziesiątacy” odrestaurowali dwie pamiątki z okresu II wojny światowej

Stowarzyszenia, „Dziesiątacy” odrestaurowali pamiątki okresu wojny światowej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 18/02/2019 11:34
Martyna Czekalska

Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu wspólnie z pracownikami Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odnowili w ostatnim dwa przedmioty, będące żywymi świadkami bitwy nad Bzurą z września 1939 roku.

Łowickie stowarzyszenie niemal od początku swojego istnienia prowadzi akcję „Ocalić od zapomnienia”, polegającą na zbieraniu pamiątek i wspomnień dotyczących Łowicza i okolicy.

W ostatnim czasie przeprowadzono renowację dwóch przedmiotów: pochwy polskiego bagnetu wz 29, którą przekazał właściciel jednego z łowickich skupów złomu, oraz przekazanego przez anonimowego darczyńcę hełmu wz 31. Odnowione pamiątki pochodzą z bitwy nad Bzurą. - Są żywym świadkiem tamtych tragicznych wydarzeń - podkreśla Piotr Marciniak, prezes stowarzyszenia.

Szef „Dziesiątaków” dziękuje wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Wciąż zachęca osoby posiadające przedmioty z okresu II wojny światowej do przekazania ich do zbiorów Muzeum w Łowiczu lub łowickiego stowarzyszenia historycznego.

Piotr Marciniak nie ukrywa, że z powodu kosztownej odbudowy wojskowego łazika, fiata 508, miłośnicy lokalnej historii nie są w stanie pokryć kosztów renowacji i naprawy wszystkich otrzymanych pamiątek.

 

„Dziesiątacy” odrestaurowali dwie pamiątki z okresu II wojny światowej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama