Dziesięć nowych łóżek na wyposażeniu szpitala

Szpital i opieka społeczna, Dziesięć nowych łóżek wyposażeniu szpitala - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/12/2016 15:24

Gmina Łowicz przekazała 25 tys. zł dla łowickiego szpitala z przeznaczeniem na zakup siedmiu łózek z szafkami na oddział chirurgii. Zespół Opieki Zdrowotnej wygospodarował środki na trzy następne.

 O potrzebie wymiany wyposażenia szpitalnego Jacek Kaniewski, dyrektor placówki zdrowia informuje niemal na każdej komisji w Starostwie Powiatowym. Podczas ostatniej przyznał, że Gmina Łowicz przekazała 25 tys. zł z przeznaczeniem na zakup łóżek szpitalnych. Za otrzymana kwotę udało się nabyć siedem, które trafiły na oddział chirurgii. Placówka we własnym budżecie wygospodarowała środki na trzy kolejne, która trafiły na oddział ginekologiczno-położniczy.

Dyrektor zaznaczył, że liczy się również z faktem, iż w każdej chwili zniszczeniu ulec może aparat RTG. Sprzęt służy pacjentom łowickiego szpitala już 19 lat. Jego dalsze naprawy najzwyczajniej się nie opłacają i pora pomyśleć o nowym. Ceny aparatów rentgenowskich kształtują się około miliona złoty.

Z własnych środków w ostatnich miesiącach ZOZ w Łowiczu przeprowadził remont pomieszczeń po byłej portierni oraz odnowił korytarz przy izbach przyjęć, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Remont przeszła również szpitalna kaplica.

Warto przypomnieć, że obecnie w placówce zdrowia przy ulicy Ułańskiej trwa remont obejmujący oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologicznym oraz laboratorium. Inwestycja pochłonie blisko 1,9 mln złoty. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Dziesięć nowych łóżek na wyposażeniu szpitala komentarze opinie

  • xyz - niezalogowany 2016-12-03 22:48:56

    Jeden złoty,milion złotych

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama