Komunikaty policji , Dziś policyjna akcja Prędkość - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/10/2019 10:32

Do godziny 22, dzisiejszej środy 23 października, na drogach całego kraju odbywa się policyjna akcja "Prędkość" i co za tym idzie, będzie więcej kontroli na drogach. Funkcjonariusze policji będą zwracać szczególną uwagę na to, jak szybko jeżdżą kierowcy.

Policyjna akcja "Prędkość" trwa od godziny 6 do 22. Funkcjonariusze policji będą poruszać się zarówno radiowozami oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi, które są wyposażone w wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci będą też kontrolować, czy osoby siedzące za kierownicą są trzeźwe, czy stosują pasy bezpieczeństwa oraz odpowiednie urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci, np. foteliki.

Pamiętajmy, że najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje wciąż niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób - przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, apelując do kierowców, by stosowali się do przepisów dotyczących ograniczenia prędkości i zwalniali tam, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Dodatkowych patroli możemy spodziewać się przede wszystkim w tych miejscach, w których często dochodzi do wypadków. 

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań  - informuje policja.

Zatem pamiętajmy aby, nie tylko w dniu dzisiejszym, zdjąć nogę z gazu.

Dziś policyjna akcja "Prędkość" komentarze opinie

  • gość 2019-10-23 12:31:53

    Nie popieram jazdy niezgodnej z przepisami ale myślę że budżet po obietnicach się wali.Po co mandaty wystarczy zabierać prawo jazdy nie tylko w terenie zabudowanym i wtedy dam wiarę że chodzi o bezpieczeństwo a nie o kasę.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama