13°C lekkie zachmurzenie

Eko warsztaty w łowickim Muzeum

Kiedy: 2018-04-22 , godzina: 11:00

Chcesz nadać starym przedmiotom drugie życia, ale nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać. Muzeum w Łowicza zaprasza na warsztaty eco-decoupage.

W Międzynarodowy Dzień Ziemi łowickie Muzeum zachęca do ekologicznego spojrzenia na naszą planetę i współdziałania w celu ochrony środowiska naturalnego. W tym celu placówka proponuje, aby nadać drugie życie przedmiotom, które zwykle wyrzucamy. Przyniesione na warsztaty szklane, metalowe lub tekturowe opakowania będą ozdabiane techniką decoupage.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na pomalowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.  Następnie wzór z papieru pokrywa się lakierem, by nie był wyczuwalny przy dotknięciu i wyglądał jak namalowany.

Na warsztatach uczestnicy użyją papieru decoupage łódzkiej firmy ITD Collection, która zaprojektowała papier w oparciu o wycinanki ze zbiorów Muzeum w Łowiczu.

Zajęcia odbędą się 22 kwietnia o godzinie 11 i 13.30. Przewidywany czas trwania to 2 godziny. Osoby, które chciałyby wziąć w nich udział proszone są o zapisanie się pod nr te. 46 837 39 28 wew.36. Koszt uczestnictwa to 12 zł.

Muzeum w Łowiczu zapewnia materiały plastyczne: papier do decoupage, farby, lakiery. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie przedmiotu, który chcieliby ozdobić (preferowane małe pojemniki ze  szkła, metalu, grubej tektury itp.). Warsztaty adresowane są do młodzieży i osób dorosłych.

Eko warsztaty w łowickim Muzeum komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.