Fantastyczna czasówka łowickich kolarzy w Tour de Warsaw

Kolarstwo, Fantastyczna czasówka łowickich kolarzy Warsaw - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 16/06/2017 15:30
Martyna Czekalska

10 czerwca Klub Kolarski Łowicz zadebiutował w drużynowym maratonie wokół Warszawy. Na dystansie 200 km rywalizowały ze sobą 32 drużyny, m.in. z Warszawy, Gdańska, Sandomierza oraz Litwy.

Na mecie team KK Łowicz zameldował się z czasem 5 godz. 56 min., co dało mu drugie miejsce w TdW Południe. W grupie tej zwyciężyła warszawska drużyna Pedalada de Manana. Tylko sześciu drużynom udało się zejść poniżej magicznej granicy 6 godzin.

Z miasteczka zawodów na Saskiej Kępie drużyny startowały w przeciwnych kierunkach co 5 min. KK Łowicz wylosował grupę południową. Trasa wyścigu prowadziła przez Otwock - Górę Kalwarię - Grodzisk Maz. - Błonie - Nowy Dwór Maz. z metą w Warszawie. Bufet w OSP Złotokłos na 100 km był okazją do złapania oddechu i uzupełnienia bidonów. Przerwa łowickich kolarzy, którzy jako jedyni reprezentowali woj. łódzkie, trwała zaledwie 10 min. Drugie miejsce jest dla nich miłą niespodzianką. Tym większą, że stawce było kilka mocnych drużyn, a niektóre z nich startowały na rowerach czasowych.

- Od samego początku jechaliśmy swój wyścig, bez oglądania się na inne ekipy. Podstawą była koncentracja, dobra współpraca i wysokie, jak na nasze możliwości, tempo. Plan został wykonany, a średnia prędkość 35 km/h jest powodem do satysfakcji. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jako drużyna liczymy się w amatorskim peletonie. Z pewnością wrócimy tam za rok - dodaje Bogumił Urbanek.

Marek Kubiak, występujący w roli kapitana, zwraca uwagę na bardzo dobry występ całej drużyny. - Jeszcze dzień wcześniej, ze względu na planowane burze, nasz start stał pod znakiem zapytania. Podczas wyścigu przywitała nas kolarska lampa, ale i mocny, zmieniający kierunki wiatr. Bardzo ciekawa trasa w otwartym ruchu ulicznym. Pokonanie jej w tak krótkim czasie było sporym wyzwaniem. Na końcówce zabrakło nam trochę sił i szczęścia na skrzyżowaniach - złapała nas czerwona fala świateł.

Inny członek drużyny, Jędrzej Lenarcik podkreśla, że była to świetna impreza w wyjątkowo towarzyskim klimacie. - Nie będę narzekał, że w upale wypłukałem się z elektrolitów i magnezu, a przez ostatnie 40 km jechałem w ciągłych skurczach. Nie wypada.

Do wyścigu team KK Łowicz przystąpił w składzie: Łukasz Frontczak, Kamil Gorzelak, Marek Kubiak (kpt.), Jędrzej Lenarcik, Bogumił Urbanek, Bartek Urbański i Mateusz Zakrzewski. Wsparcie stanowił wóz techniczny, którym kierował Sławek Gorzelak.

Była to szósta i rekordowa pod względem frekwencji edycja Tour de Warsaw. Impreza ma charakter niekomercyjny i organizowana jest przez pasjonatów kolarstwa: Cyclo Wawę i Cyklistę w Warszawie.

Tekst i foto: Klub Kolarski Łowicz

Reklama

Fantastyczna czasówka łowickich kolarzy w Tour de Warsaw komentarze opinie

  • gość 2017-06-18 14:47:08

    a prezes jechał czy gada jak zwykle?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama