17°C bezchmurnie

Finałowy koncert drugiej edycji Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów

Wczoraj (8 lipca) zakończyła się druga edycja Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów. W finałowym koncercie w sali kina Fenix wystąpili uczestnicy wakacyjnych warsztatów muzycznych.

Łowicka Przetwórnia Młodych Talentów to projekt muzyczny, którego pomysłodawcą jest łowiczanin Michał Janocha. Dyrygent i kompozytor, dyrektor artystyczny orkiestry Sonus wspólnie ze znajomymi: Hanną Giedą, Joanną Mazurek i Jakubem Kraszewskim poprowadził zajęcia w kilku odmiennych stylistykach.

W zajęciach mogli wziąć udział zarówno amatorzy, jak i osoby z wykształceniem muzycznym pragnące podszkolić swój warsztat. Zajęcia trwały niespełna tydzień. - Przez ten czas można zrobić bardzo dużo, zależy czego się chce - mówi pracująca z grupą wokalną Hanna Gieda. - Warsztaty były kierowane przede wszystkim do ludzi, którzy są chętni nauczenia się czegokolwiek. Więc jeżeli mieli konkretne pomysły na to, co chcą robić, to mogli się w ten sposób realizować - uważa.

Sobotni koncert z udziałem wszystkich uczestników zwieńczył wakacyjne warsztaty. Pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi wokaliści. Po nich wystąpili instrumentaliści. Publiczność wysłuchała m.in. popularnych tematów muzyki filmowej. W kolejnej części miała miejsce premiera utworu „Training” na flet, obój, skrzypce i wiolonczelę autorstwa Łukasza Brzozowskiego. Później własny kawałek „Najpierw robię, później myślę” w części zaśpiewał, a w części zarapował Kuba Burzykowski.

Kuba uczestniczył w warsztatach drugi rok. Z pomocą Jakuba Kraszewskiego dopracował pokład muzyczny i ostatniej nocy przed koncertem skończył pisać tekst. Zapytaliśmy ucznia pijarskiego liceum, czy woli tworzyć muzykę, czy może jednak występować na scenie? - Wydaje mi się, że wolę śpiewać, ale z drugiej strony nie chcę, żeby ktoś robił muzykę dla mnie - odpowiada Kuba. Dla 18-latka warsztaty były kolejnym krokiem na muzycznej drodze. - Teraz szukam kogoś, kto chciałby ze mną grać - nie ukrywa.

Ostatnią partię koncertu zdominowały panie. Po damsko-męskim duecie na scenie pojawiło się osiem wokalistek. Każda z nich opowiedziała inną historię miłosną. Kobiecy zespół wokalny zagrał na bis żywiołowy utwór „Mas Que Nada”.

Druga edycja Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów została zrealizowana w ramach konkursu Małe Granty 2017 organizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Finałowy koncert drugiej edycji Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu