Firma ze Skierniewic wygrała przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Łowiczu

Inwestycje, Firma Skierniewic wygrała przetarg modernizację oczyszczalni ścieków Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2019 11:00
Martyna Czekalska

Skierniewicka spółka Fambud Jerzego Pietrzaka wygrała w przetargu na wykonanie pierwszego etapu modernizacji miejskiej oczyszczalni ścieków w Łowiczu. Inwestycja będzie kosztowała 57,8 milionów złotych.

Po ostatnim, nierozstrzygniętym przetargu z 2018 roku, władze miasta zdecydowały się podzielić inwestycję na etapy. Ogłoszono pierwszy przetarg na przebudowę części ściekowej obiektu przy ul. Filtrowej, który ostatnio remontowany był 24 lata temu.

O wykonanie prac ubiegały się cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyła skierniewicka spółka Fambud, która zaproponowała kwotę nieco ponad 57,8 mln zł. Inżynieria Rzeszów S.A. wyceniła te same prace na kwotę trochę ponad 59 mln, IDS-BUD S.A. z Warszawy za prawie 60 mln, a Hydro-Marko z Jarocina za 62,7 mln.

Mimo że w budżecie miasta na ten cel zabezpieczono niecałe 43,5 mln zł, w łowickim ratuszu rozstrzygnięto przetarg. Wybrano najtańszą ofertę firmy Fambud. Po podpisaniu umowy spółka będzie miała 18 miesięcy na wykonanie robót.

- Ograniczymy część osadową. Nie będzie ta inwestycja dużo, dużo droższa - uważa burmistrz Krzysztof Kaliński. Pracująca na zlecenie ratusza firma projektowa z Wrocławia pracuje już nad projektem kolejnego etapu inwestycji.  

Umowa na modernizację oczyszczalni ścieków podpisana z poprzednim wykonawcą, krakowską firmą Control Process, została zerwana zarówno przez miasto, jak i wykonawcę. Jak informuje włodarz Łowicza, między obiema stronami toczy się mediacja sądowa.

Firma ze Skierniewic wygrała przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Łowiczu komentarze opinie

 • gość 2019-11-15 12:20:08

  Może w końcu przestanie śmierdzieć w mieście, ciekawe kiedy nastąpi ozpoczęcie prac, bo przecież zaraz będzie zima????????????????????

 • gość 2019-11-15 17:31:54

  Śmierdzi dlatego że:
  - wieśniaki z polami na Jastrzębi mają w poważaniu cały Łowicz i wywalają na pola odpady z oczyszczalni kiedy im się podoba, dlatego też wali w lato tak że się chce płakać w całym mieście,
  - fortuna robi sosy itp. i momentami wali w całym mieście albo czosnkiem albo cebulą bo nikt ich nie sprawdza pod względem norm zanieczyszczeń, ale tak to jest jak się pozwala na takie zakłady praktycznie na środku miasta....

 • gość 2019-11-17 23:38:32

  Przestanie śmierdzieć jak Ratusz będzie przewietrzony.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama