Folklorystyczny festiwal graffiti już od poniedziałku w ŁOK

Spotkania, Folklorystyczny festiwal graffiti poniedziałku - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/09/2019 14:14
Mirka Czubak
WRZ 30
Łowicki Ośrodek Kultury godz: 10:00

Od poniedziałku (30 września) przez kolejne siedem dni na dziedzińcu Łowieckiego Ośrodka Kultury, dwa na pozór odmienne światy, będą realizować niesamowity projekt. Podczas folklorystycznego festiwalu graffiti unikalny zespół artystyczny - streetartowcy i twórcy ludowi - stworzy niepowtarzalne projekty graficzne na bazie folkloru łowickiego.

Efekty wspólnej pracy artystów będzie można podziwiać na ścianach dziedzińca ŁOK w formie kolorowych murali. „Folklor Full of Colours – folklorystyczny festiwal graffiti” to projekt, na który Łowicki Ośrodek Kultury otrzymał 79 tys. złotych dotacji z Narodowego Centrum Kultury.

Jak dodaje Krystian Cipiński, pomysłodawca projekt  realizacja zadania ma na celu wzmacnianie tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym w oparciu o piękno folkloru łowickiego przedstawionego w nowej, łatwo dostrzegalnej i dostępnej formie, która na trwałe wpisze się w przestrzeń naszego miasta i podkreśli to, co dla dziedzictwa naszego regionu niezwykle ważne.

Festiwal graffiti ma potrwać od 30 września do 6 października (godz. 10 – 18) w tym czasie oprócz tworzenia murali zorganizowane zostaną warsztaty rękodzieła ludowego dla publiczności. Poprowadzą je lokalne twórczynie ludowe: Danuta Wojda, Maria Stachnal i Henryka Lus

Dzieła na ścianach tworzyć będzie trzech wyjątkowych twórców.
Marcin „Tyber” Tybuś, pochodzący z Łowicza, a obecnie związany z Gdańskiem artysta jest autorem łowickich murali m.in. na przepompowni w Parku Błonie, budynku C Urzędu Miejskiego (od strony Starorzecza) i na biurowcu Syntexu.
Mariusz Waras „mCity” gdynianin również związany z Gdańskiem, gdzie obecnie jest asystentem prof. zw. Jerzego Ostrogórskiego w pracowni malarstwa.
Bartek Świątecki „Pener” mieszkający i tworzący w Olsztynie. Od 1996 roku związany ze sceną graffiti i street-artem. Ukończył malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu a w swojej pacy najbardziej ceni sobie tworzenie wielkoformatowych murali.

Ściany dziedzińca przygotowali do pracy członkowie stowarzyszenia "Łączy nas Łowicz".

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu – wstęp wolny.

 

Folklorystyczny festiwal graffiti już od poniedziałku w ŁOK komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama