Gala z okazji 20-lecia powiatu łowickiego (ZDJĘCIA, VIDEO)

Starostwo Powiatowe, okazji lecia powiatu łowickiego (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/11/2019 01:51
Martyna Czekalska

W sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się gala z okazji 20-lecia powiatu łowickiego połączona z jubileuszem 100-lecia służb sanitarnych w Polsce. Nagrodzono m.in. byłych samorządowców, pracowników Starostwa Powiatowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu.

Na piątkową (29 listopada) galę zaprosili starosta Marcin Kosiorek i przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Marek Jędrzejczak.

20 lat po reformie administracyjnej, w wyniku której utworzono 16 województw i 315 powiatów, w tym powiat łowicki, władze powiatu łowickiego zaprosiły do świętowania m.in. byłych i obecnych radnych powiatowych oraz pracowników samorządowych.

Starosta Kosiorek zauważył, że chociaż obchody związane są z jubileuszem 20-lecia powiatu, to historia ziemi łowickiej jest znacznie bogatsza. Już papież Innocenty II w swojej bulli z 1136 roku wskazywał, że Łowicz i okoliczne ziemie należą do arcybiskupów gnieźnieńskich.

- Na przestrzeni minionych ośmiu stuleci tereny dzisiejszego powiatu łowickiego wielokrotnie zmieniały swoją przynależność do różnych jednostek podziału administracyjnego naszego kraju, a nawet do różnych organizmów państwowych - opowiadał przewodniczący Zarządu Powiatu Łowickiego.

Z kolei prezentację poświęconą reformie administracyjnej z 1999 roku oraz idei samorządu powiatowego przedstawił poseł Włodzimierz Tomaszewski, przed laty doradca premiera Jerzego Buzka ds. samorządu oraz wiceminister rozwoju regionalnego i budownictwa.

Uroczystość była okazją do wręczenia statuetek dla byłych włodarzy powiatu łowickiego. Od 1999 roku funkcję starosty pełnili Cezary Dzierżek, Janusz Michalak i Krzysztof Figat. W imieniu tego drugiego wyróżnienie odebrała jego córka. Dziękowano też przewodniczącym rady powiatu minionych kadencji: Julianowi Nowakowi, Wiesławowi Dąbrowskiemu, Stanisławowi Olęckiemu i Krzysztofowi Górskiemu.

Szczególnie podziękowania odebrał Krzysztof Dąbrowski, który pełni mandat radnego powiatowego nieprzerwanie od 1999 roku. Jedną kadencję krócej w radzie zasiadają Jerzy Wolski i Michał Śliwiński.

Pamiętano też o osobach, które w przeszłości piastowały funkcję sekretarza i skarbnika. Pracami wydziału organizacyjnego kierowali: Józef Mucha, Magdalena Pietrzak, Andrzej Rokicki i Joanna Jaros, a na czele wydziału finansowego stały: Zofia Lepieszka, Ewa Kotarska-Furman, Małgorzata Wasiak i Sylwia Gajda.

Wyróżniono ponadto tych pracowników Starostwa Powiatowego, którzy pracują w urzędzie od samego początku. To Krystyna Nowińska-Świeszkowska, Elżbieta Cholewska, Sławomir Ciesielski, Jolanta Protekta, Halina Bakalarska, Bożena Stawicka, Ilona Fudała, Maria Cisz, Marianna Czekaj, Anna Kasińska, Mirosława Pawlata oraz Wojciech Sobieszek.

Gala była też okazją dla uczczenia 100-lecia służb sanitarnych w Polsce. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu Sławomir Mucha przyznał, że najbardziej dumny jest ze świetnie wyszkolonej i oddanej swojej pracy kadry.

- Blisko 30 pracowników codziennie z wielkim zaangażowaniem wykonuje swoją ciężką, choć czasami niedocenianą pracę, gwarantując bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom powiatu łowickiego - stwierdził Mucha.

Na gali statuetkami uhonorowano m.in. Zofię Rżewską, państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Łowiczu w latach 2003-2013, oraz Danutę Gałązkę, kierownika sekcji higieny komunalnej łowickiego sanepidu w latach 1982-2013.

Okolicznościowe medale odebrali pracownicy PSSE: Urszula Chybicka, Marek Dedoński, Grażyna Dymek, Krystyna Janczak, Urszula Kostańska, Teresa Wójcik, Anna Pawelec, Grażyna Stobiecka, Agata Śniecińska i Eugenia Zwierz.

Po wręczeniu wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście. Gratulacje z okazji 20-lecia powiatu łowickiego złożyli m.in. włodarze zaprzyjaźnionych powiatów: kartuskiego, świdnickiego i tatrzańskiego.

Galę uświetnił występ skrzypaczki Weroniki Mońki z zespołem.

Gala z okazji 20-lecia powiatu łowickiego (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

  • Max - niezalogowany 2019-12-01 23:18:11

    Powtarzam i będę powtarzał : powiat samorządowym w tym stanie prawnym, w jakim go wykrzywili nasi, niezbyt światli ale biegli w krętactwie prawodawcy, nie ma żadnego sensu. Jest to twór, który generuje wyłącznie koszty i funkcjonuje sam dla siebie. Jest to tylko pole do harców partyjnych, za które partyjniactwo każe sobie jeszcze płacić oraz przechowalnia dla działaczy partyjnych niższego szczebla, którzy raczej niczym szczególnym się nie wykazali a już oduczyli się normalnej pracy....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama