Gimnazjaliści z „Jedynki” dla małych pacjentów

Szpital i opieka społeczna, Gimnazjaliści „Jedynki” małych pacjentów - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/06/2017 13:35
Martyna Czekalska

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łowiczu z opiekunami odwiedzili dziś (22 czerwca) najmłodszych pacjentów łowickiego szpitala. Maluchy otrzymały od nich własnoręcznie wykonane upominki.

- Prezenty dla pacjentów oddziału pediatrycznego oraz ginekologiczno-położniczego naszego szpitala przygotowujemy od pięciu lat w ramach projektu „Zabawka dla Jasia i Małgosi” - informuje Renata Balik, nauczycielka w Gimnazjum nr 1.

W tym roku uczniowie stworzyli dla chorych dzieci ponad 100 zabawek. Wszystkie upominki zostały przygotowane z materiałów ekologicznych. Do wykonania zawieszek z postaciami z bajek i filmów animowanych wykorzystano płyty CD, a do zrobienia samolotów potrzebne były patyczki od lodów, spinacze i farba.

- Dzieciom przebywającym w szpitalu w wakacje pewnie jest smutno, a dzięki naszym pamiątkom będą miały lepszy humor - ma nadzieję Weronika Szymelfenig, jedna z uczennic zaangażowanych w akcję. Upominki mają przynajmniej w małym stopniu zrekompensować maluchom, że zamiast wypoczywać i bawić się w letnie dni, muszą leżeć na szpitalnym łóżku.

Z prezentów ucieszyli się pracownicy szpitala, mali pacjenci i ich rodzice. - Pierwszy raz spotykam się z taką akcją - powiedziała nam pani Urszula, mama 14-miesięcznej Marcelinki. - Zabawki są bardzo ładne, uczniowie wykazali się kreatywnością - podkreśla.

Część upominków, oprócz gimnazjalistów z „Jedynki”, wykonali uczniowie klas piątych z łowickiej Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie Renata Balik prowadzi zajęcia techniczne.

Gimnazjaliści z „Jedynki” dla małych pacjentów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama