Głośne morderstwo pod Łowiczem. Sąd zadecydował o losie Dominika B. podejrzanego o zabójstwo matki

Z sali rozpraw, Głośne morderstwo Łowiczem zadecydował losie Dominika podejrzanego zabójstwo matki - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/07/2019 14:21
Martyna Czekalska

Sąd Okręgowy w Łodzi na wniosek łowickiej prokuratury umorzył postępowanie karne wobec Dominika B. podejrzanego m.in. o zabójstwo swojej matki. 32-latek zamiast do więzienia trafi do zakładu psychiatrycznego.

O tym, że Dominik B. najprawdopodobniej nie zasiądzie na ławie oskarżonych informowaliśmy na początku lipca: https://lowicz24.eu/artykul/zabojstwo-pod-lowiczem/708548

Przypomnijmy, że do rodzinnej tragedii doszło 3 czerwca 2018 roku w Błędowie (gmina Chąśno). 31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego zaatakował nożem swoją matkę, a następnie uciekał przed policją ciężarówką. 60-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Uciekinier nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i staranował radiowóz. Policyjny pościg zakończył się w pobliżu stacji paliw w podłowickim Goleńsku. Mundurowi musieli oddać strzały, aby przebić opony ciężarówki.

Nazajutrz podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Łowiczu trzy zarzuty: zabójstwa matki, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego pomimo wydawania poleceń świetlnych i dźwiękowych oraz narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 31-latek nie przyznał się do zarzutów. Twierdził, że nic nie pamięta. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi prokurator Krzysztof Kopania, badania sądowo-psychiatryczne Dominika B. wykazały, że jest on niepoczytalny i stwarza zagrożenie dla porządku prawnego. Śledczy w marcu 2019 r. skierowali do Sądu Okręgowego w Łodzi wniosek o umorzenie postępowania karnego wobec 32-letniego dziś mężczyzny oraz o umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym.

Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Jak informuje Przemysław Zabłocki, wizytator ds. karnych SO w Łodzi, postanowieniem z dnia 11 lipca umorzono postępowanie karne wobec podejrzanego oraz orzeczono wobec niego środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym.

W świetle polskiego prawa Dominik B. nie popełnił przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym „nie popełnia przestępstwa, kto, z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem”. Dlatego też postępowanie zostało umorzone.

Zgodnie z innym artykułem kodeksu karnego, sąd orzeka pobyt w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym wobec sprawcy czynu zabronionego popełnionego w stanie niepoczytalności, „jeżeli istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że popełni on ponownie czyn zabroniony o znacznej społecznej szkodliwości w związku z chorobą psychiczną lub upośledzeniem umysłowym”.

- Postanowienie nie jest prawomocne – zaznacza sędzia Przemysław Zabłocki.

Głośne morderstwo pod Łowiczem. Sąd zadecydował o losie Dominika B. podejrzanego o zabójstwo matki komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 17:33:03

  Co to kurwa ma być...? Co za frajer y i dauny robią w prokuraturze?? Kierowca zawodowy nie odpowie za morderstwo i to brutalne własnej matki bo był niepoczytalny no kurwa Mac!!! Prokurator w Łowiczu chyba jest popierdolonym zacmionym debilem albo dobrze dostał w łapę żeby mordercy nie skazać!!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 18:28:39

  Dokladnie... WIELKA prokuratura, szkoda to w ogule komentować

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 20:07:53

  Życia to nie wróci tej kobiecie, a chłopaka może wyleczyć się da, po co odrazu do więzienia. A moi przedmówcy powinni się trochę zastanowić nad swoim komentarzem

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 22:43:32

  Psychiczny to on nie był kiedy jeździł tirem i przeszedł badania na kierowcę ma dobrego adwokata .To nasze prawo!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 23:45:06

  Też słyszałem, że ma dobrego adwokata i ojca radnego

 • Gość - niezalogowany 2019-07-23 08:43:09

  Ludzie zastanówcie się co piszecie. Każdego z nas lub członków rodziny może dopaść choroba psychiczna... To co piszecie jest krzywdzące. Szkoda chłopaka, rodziny.

 • Kama1 - niezalogowany 2019-07-23 09:15:38

  Rodzice alkoholicy, chłopak chciał wyjść na ludzi, żyć lepiej. Niestety rodzice zawsze zostaną rodzicami... nerwy puściły. Nękali go ciągle o pieniądze wiadomo w jakim celu. Każdy komentuje a nie zna sytuacji...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-23 19:21:01

  W całej rozciaglości popieram komentarz kama1, i pierwszy komentarz gość.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-18 13:24:04

  Zostawcie go w spokoju...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama