Gmina Chąśno: najlepsi sportowcy i trenerzy będą otrzymywać nagrodę im. Kamila Zabosta

Inne, Gmina Chąśno najlepsi sportowcy trenerzy będą otrzymywać nagrodę Kamila Zabosta - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/06/2019 12:49
Martyna Czekalska

Rada Gminy Chąśno ustanowiła nagrodę imienia Kamila Zabosta dla utalentowanych sportowców i trenerów z terenu gminy. Utytułowany zawodnik taekwondo z Goleńska zmarł w 2017 roku w wieku zaledwie 27 lat.

Uchwała w sprawie przyjęcia regulaminu przyznawania stypendiów i nagród trafiła pod obrady rady w ostatnią środę (26 czerwca). Sportowe osiągnięcia Kamila Zabosta przypomniał na sesji Kamil Sobol, jego przyjaciel i prezes Łowickiej Akademii Sportu.

Dokładnie pięć lat temu Kamil Zabost reprezentował Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w Hohhot w Chinach, a rok później wystąpił z orzełkiem na piersi na Mistrzostwach Europy w Serbii i na Letniej Uniwersjadzie w Korei. W taekwondo technicznym pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski. Utytułowany zawodnik Łowickiej Akademii Sportu zmarł w październiku 2017 roku w wieku zaledwie 27 lat. Przegrał walkę z nowotworem.

- Kamil był zawsze dumny z tego, gdzie się urodził, gdzie mieszkał i gdzie się wychowywał – podkreślił Sobol. Jak mówił, jego imiennik mimo młodego wieku, bardzo dużo osiągnął. - Chciałbym, żeby był przykładem dla wszystkich sportowców w tej gminie.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Jak zauważył wójt Dariusz Reczulski, Kamil Zabost był wybitnym sportowcem, ale też wybitną osobą. - Był skromny, nieroszczeniowy i pogodny - wspominał utalentowanego sportowca włodarz gminy Chąśno.

Fot. Łowicka Akademia Sportu Facebook

Gmina Chąśno: najlepsi sportowcy i trenerzy będą otrzymywać nagrodę im. Kamila Zabosta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama