Gospodynie zmierzyły się w VII Przeglądzie Kabaretowym

L24, Gospodynie zmierzyły Przeglądzie Kabaretowym - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/11/2016 20:38

Nie w Łowickim Ośrodku Kultury, jak to było zazwyczaj, a w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Popowie odbyła się dziś, 5 listopada kolejna odsłona Przeglądu Kabaretowego Groppa 2016.

 

 


W przeglądzie kabaretowym biorą udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, które walczą o groppę, czyli potocznie nazywany metalowy garnek oraz nagrody rzeczowe. Trzyosobowa komisja obejrzała dziś, 5 listopada pięć występów indywidualnych i trzy grupowe. Gospodynie w pełen humoru sposób zaprezentowały swe zdolności wokalne, artystyczne i taneczne. Uwadze jurorek nie uszły stroje, rekwizyty oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

Wśród konkursowiczek znalazły się gospodynie ze Strzelcewa, Zielkowic, Popowa, Świeryża, Jamna oraz ulicy Poznańskiej w Łowiczu. Małgorzata Orzechowska (KGW Strzelcew) postawiła na monolog słowno-muzyczny „O co tu chodzi”. Grażyna Więcek (KGW Zielkowice) zaśpiewała piosenkę „Rezerwa”. W podobnych klimatach swój występ utrzymała Zofia Więcek (KGW Świeryż) i Renata Świątkowska (KGW Poznańska). Irena Gałązka (KGW Popów) oprócz piosenki „Żeby nie ten garnuszek” zaprezentował również skecz „Babcia i wnuczek”.

Owację na stojąco za komiczny program „Rolnik do żony” oraz taniec godowy zebrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielkowicach. Gospodynie w tańcu zaprezentowały się niczym baletnice, wszystkie ubrane na biało. Reprezentantki KGW Poznańska – Genowefa Dyngus i Danuta Słomska słownie zaprezentowały, jak wygląda pożegnanie matki z córką przed rozpoczęciem dorosłego życia tej drugiej. Jako ostatnie na scenie pojawiły się panie z KGW Zielkowice w występie „Poszukiwany, poszukiwana”.

Pomysłodawcą Przeglądu Kabaretowego KGW jest Gminna Rada Kobiet i Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łowicz. Imprezę od kilku lat prowadzi Beata Rokicka.

Gospodynie zmierzyły się w VII Przeglądzie Kabaretowym komentarze opinie

  • górczanka - niezalogowany 2016-11-06 10:05:24

    [quote name="NieBeleKto"]Górczanka...ja Ciebie powiem, że Ci w tych białych leginsach nawet do twarzy...(znaczy sie do dupy)[/quote ty łobuzie

  • NieBeleKto - niezalogowany 2016-11-05 21:42:22

    Górczanka...ja Ciebie powiem, że Ci w tych białych leginsach nawet do twarzy...(znaczy sie do dupy)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama