GROM Tajne/Poufne po raz trzeci w ŁOK

Portal lowicz24.eu 19/10/2019 09:15
Mirka Czubak

Około 100 osób wzięło udział w piątkowym (18 października) spotkaniu z cyklu GROM Tajne/poufne pod hasłem „Psy wojny”. To już trzecie spotkanie ukazujące kulisy pracy jednostek specjalnych, tym razem połączono je z charytatywną zbiórką dla bezdomnych psiaków z łowickiego schroniska.

Na ponad dwu i pół godzinnym spotkaniu Krzysztof Puwalski, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych Jednostki Wojskowej GROM opowiadał niesamowite historie związane ze służbą tych walecznych czworonogów w jednostkach specjalnych. Czasem mrożące krew w żyłach, czasem zabawne i z dużą dawką humoru, ale wszystkie bardzo pouczające i ukazujące wielką siłę i determinację psów bojowych.

Uczestnicy spotkania oprócz wykładu mieli szansę obejrzeć film obrazujący techniki szkolenia i przygotowania psów bojowych do wspólnej wali z operatorem oraz mały pokaz  na żywo, w którym zaprezentowano możliwości wyszkolonego do walki psa. 

Na zakończenie wykładu z wypełnionej po brzegi sali posypał się grad pytań. Pytano między innymi:  Jak wygląda emerytura psich żołnierzy? Jak szybko po selekcji pies jest gotowy do pierwszej akcji? I pytania z serii bardziej osobiste – Czy został pan kiedyś pogryziony przez swojego psa? 

- Tak, kilka razy. Kiedyś nawet bardzo dotkliwie. Najwidoczniej popełniłem podczas pracy jakieś błędy, których mój kompan nie był mi w stanie wybaczyć – odpowiedział z dozą humoru Krzysztof Puwalski.

Dzięki firmie K9 THORN część publiczności zdobyła świetne gadżety (czapki i profesjonalne smycze), a publiczność wykazała się wielkim serduchem przynosząc ze sobą ogromną ilość karmy dla bezdomnych psów, którą członkowie Stowarzyszenia Historycznego 10  Pułku Piechoty w Łowiczu dostarczą bezdomnym psiakom z łowickiego schroniska.

Organizatorzy zapowiadają już kolejne pełne emocji spotkanie z cyklu GROM Tajne/Poufne. Temat, jak zawsze, niech pozostanie na razie małą tajemnicą. 

GROM Tajne/Poufne po raz trzeci w ŁOK komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama