Historyczna wygrana WKS 10 PP Łowicz w rozgrywkach Retro Ligi (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 01/07/2019 10:13
Martyna Czekalska

Drużyna WKS 10 PP Łowicz, składająca się z członków łowickiego Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty, pokonała WKS Śmigły Wilno 4:0 w sobotnim (29 czerwca) meczu 3. kolejki Retro Ligi. W barwach nieistniejącej już ekipy z Wileńszczyzny zagrali rekonstruktorzy z Warszawy.

To historyczne, bo pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich w Retro Lidze. Łowiczanie nie dali szans rywalom zwyciężając 4:0. Dwie bramki zdobył Jan Ruciński, a po jednym trafieniu dołożyli Piotr Paliwoda i Mariusz Dymek. W drużynie pokonanych wystąpili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" z Warszawy. Bronili barw nieistniejącej już drużyny WKS Śmigły Wilno.

W Retro Lidze zawodnicy nie tylko grają w strojach wzorowanych na oryginalnych, przedwojennych kompletach, ale też według starych zasad. Za zwycięstwo WKS 10 PP Łowicz zainkasował więc nie trzy, a dwa punkty. Nie pokazano żadnej żółtej ani czerwonej kartki, bo przed wojną nie były one znane.

W następnej kolejce łowiczanie zagrają na wyjeździe z WKS 37 PP Kutno. Spotkanie odbędzie się 20 lipca.

 

Historyczna wygrana WKS 10 PP Łowicz w rozgrywkach Retro Ligi (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama