I Dzień Matematyki w SP nr 2 w Łowiczu (ZDJĘCIA)

Edukacja, Dzień Matematyki Łowiczu (ZDJĘCIA) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/05/2019 09:08
Martyna Czekalska

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu zorganizowano po raz pierwszy Dzień Matematyki. Uczniowie z klas 4-8 rywalizowali w zróżnicowanych matematycznych konkursach.

Święto królowej nauk odbyło się w łowickiej „Dwójce” 25 maja. Dla uczniów klas czwartych i piątych zorganizowano sztafetę matematyczną. Jej uczestnicy musieli wykazać się zarówno zręcznością fizyczną, jak i umiejętnościami matematycznymi. Czwartoklasiści i ich o rok starsi koledzy mieli za zadanie wykonać proste ćwiczenie oraz rozwiązać krótkie zadanie matematyczne.

W rywalizacji najmłodszych uczniów zwycięstwo odniosła klasa 4d w składzie: Gabriela Czerwińska, Iga Kierzkowska, Lilianna Dziedziela, Katarzyna Więcek i Kajetan Dębski. Wśród piątoklasistów triumfowała klasa 5b w składzie: Jakub Gajda, Maja Smolczewska, Patrycja Wojciechowska, Katarzyna Piasecka i Zuzanna Osiołkowska.

Uczniowie klas szóstych mogli przystąpić do indywidualnego konkursu „Najlepszy Liczman SP2”. W zmaganiach wzięło udział dziesięcioro szóstoklasistów. Tytuł wywalczyła Antonina Hymka z kl. 6b. Drugie miejsce zajął Sebastian Głowacki z kl. 6a, a trzecie ex aequo Patrycja Szkup i Michał Cieślak (oboje 6b).

Siódmoklasiści drużynowo zmagali się z instrukcją, zgodnie z którą miał powstać dwudziestościan foremny. Najlepszą drużyną okazała reprezentacja klasy 7b w składzie: Wojciech Stawicki, Aleksandra Wojda, Jan Świeszkowski i Kinga Kaczor.

Z kolei uczniowie klas ósmych mogli spróbować swoich sił w konkursie „1 z 10”, wzorowanym na popularnym telewizyjnym teleturnieju. Pierwsze miejsce wywalczył Szymon Trauth z klasy 8a. Druga była jego koleżanka z klasy Oliwia Sroka, a trzeci Artur Wilk z klasy 8b.

- Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i zobaczyli, że matematyka nie musi być taka straszna - cieszy się Katarzyna Milczarek, nauczycielka matematyki w SP nr 2 w Łowiczu.

Fot. SP 2 Łowicz

I Dzień Matematyki w SP nr 2 w Łowiczu (ZDJĘCIA) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama