I LO w Łowiczu zaprasza na II Mały Piknik Naukowy

Edukacja, Łowiczu zaprasza Mały Piknik Naukowy - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 28/05/2019 14:11
Martyna Czekalska
CZE 07
I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu, ul. Bonifraterska 3 godz: 09:30

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w drugiej edycji Małego Pikniku Naukowego, który odbędzie się na terenie łowickiego ogólniaka 7 czerwca (piątek) w godzinach 9:30-13:30.

Piknik naukowy będzie świetną okazją dla młodych miłośników nauki do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Jak podkreśla dyrektor I LO Dorota Dziekanowska, w kraju panuje moda na propagowanie nauki, a podobne pikniki organizowane są w dużych miastach. - Warto, aby takie przedsięwzięcie pojawiło się na stałe w kalendarzu Łowicza - dodaje pani dyrektor.

Udział w II Małym Pikniku Naukowym zapowiedziało wiele placówek i uczelni wyższych. Centrum Nauki Experymentarium z Łodzi zaprezentuje pokazy chemiczne, np. z wykorzystaniem suchego lodu. Stoiska przygotują Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka, a o atrakcje zadbają uczelniane koła naukowe. Obecność potwierdzili też przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach i Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie.

W wydarzeniu wezmą udział również lokalne instytucje i stowarzyszenia, takie jak Muzeum w Łowiczu, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu, PTTK oddział w Łowiczu, Łowicki Klub Krótkofalowców, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łowiczu oraz łowicki hufiec Związku Harcerstwa Polskiego.

W pikniku będą uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu oraz komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Stoisko przygotuje także Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu, który przyjedzie z symulatorem wypadków oraz alko- i narkogoglami.

Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się pokaz psów tropiących, wystawa samochodów Kia. Chętni będą mogli zmierzyć sobie ciśnienie czy dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi. Stoisko przygotują również nauczyciele i młodzież z „Chełmońskiego”.

W ramach realizacji projektu „Woda wszechobecna”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, liceum zorganizuje zajęcia plastyczne dla dzieci. Mali łowiczanie z przedszkoli „Stokrotka” i „Słoneczko” będą malować parasolki, które zabiorą następnie do domów.

- Jeżeli ktoś z mieszkańców ma ochotę przyjść i wziąć udział w naszym wydarzeniu, to jest mile widziany. Myślę, że to ciekawa propozycja zarówno dla małych dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych - zachęca Dorota Dziekanowska.

Patronat honorowy nad II Małym Piknikiem Naukowym objął starosta łowicki Marcin Kosiorek. Nasz portal jest patronem medialnym imprezy.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej lub Facebooku I LO w Łowiczu.

I LO w Łowiczu zaprasza na II Mały Piknik Naukowy komentarze opinie

 • gość 2019-05-29 07:46:15

  A na Blichu będzie Piknik ja czekam

 • gość 2019-05-29 14:37:17

  Z tego co mi wiadomo będą także różne symulatory typu; kreatorzyimprez.pl/symulatory/.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 11:28:31

  Gdzie schowała się grupa Kalina gdzie są ludzie, ludziki. Krzyk Wam wychodzi, nic po za Nim nie robicie. Kiedy ktoś zrobi porządek z Pelikanem ile będzie buda straszyć przyjezdnych piłkarzy, targowicy miejska to jakieś kpiny, basen szkoda gacie moczyc. Błonie rozpier... e. Wiadukt, peron czy to kiedyś ruszy z kopyta opóźnienie już chyba w latach.

 • gość 2019-05-30 21:44:50

  A od kiedy to za Błonia odpowiada Chełmon , czy to Chełmon buduje wiadukt .To że Chełmon szuka wszędzie wsparcia i je dostaje to też wina Chełmona no bo przecież powinni prosić w imieniu Pelikana. Że też te ludzie to już czytać ze zrozumieniem nie umieją i wszędzie nie na temat piszą . Super że chociaż w takich miejscach coś się dzieje .

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama