16°C mgła

Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon. Do turnieju przygotowywała się... pod Łowiczem!

Wasze sprawy, Świątek wygrała juniorski Wimbledon turnieju przygotowywała Łowiczem! - zdjęcie, fotografia

17-letnia Iga Świątek zwyciężyła wczoraj (14 lipca) w finale Wimbledonu juniorek. Warszawianka pokonała Leonie Kung 6:4, 6:2. Nastolatka przed wylotem do Londynu trenowała na korcie... w Michałówku (gmina Nieborów).

Przyszła mistrzyni Wimbledonu juniorek ćwiczyła na trawiastym korcie Wojciecha Pietrzaka, łowickiego lekarza, który w 2014 roku wywalczył tytuł najlepszego na świecie tenisisty wśród medyków. Zawodniczka warszawskiej Legii szlifowała tu formę przez kilka dni, bezpośrednio przed wylotem do Anglii.

Przed londyńskim turniejem na prywatnym obiekcie Pietrzaka w Michałówku ćwiczyła ponadto siódemka młodych tenisistów, m.in. Magdalena Fręch czy Kamil Majchrzak. 21-latka z Łodzi trenuje regularnie na trawiastym korcie pod Nieborowem od trzech lat, a więc od początku jego istnienia. Jak to się stało, że zawodnicy ćwiczą właśnie na trawiastym boisku w wiosce nieopodal Łowicza?

- Gram w tenisa od bardzo dawna i znam się z trenerami zawodników oraz ich sparingpartnerami - tłumaczy Pietrzak. - Pierwsza grała tutaj Magdalena Fręch, której trener jest moim kolegą. Jej sparingpartner doktor Maciej Kania wiedział, że mam tu kort, chociaż wtedy obiekt nie był jeszcze tak dobrze przygotowany jak teraz - opowiada internista. Ponieważ tenisiści bardzo dobrze się znają, wieść o nowym miejscu do treningów na trawie docierała do kolejnych zawodników.

Wojciech Pietrzak chwali bardzo dobre przygotowanie ogólne wszystkich zawodników, których gościł na swoim korcie. Nie jest zaskoczony triumfem Igi Świątek w juniorskim Wimbledonie. - Przypuszczałem, że Iga wygra. Świadczyły o tym jej wcześniejsze wyniki. Przypadkowo przegrała w półfinale juniorskiego French Open, w Paryżu wygrała turniej deblowy - przypomina pasjonat tenisa ziemnego.

Jak podkreśla Pietrzak, utrzymanie nawierzchni boiska w dobrym stanie kosztuje dużo pracy i pochłania sporo czasu. - To, że trawa ładnie wygląda to jedno, ale od niej musi jeszcze obić się piłka. Żeby utrzymać zieloną trawę, trzeba ją bardzo często kosić, praktycznie codziennie - dodaje.

Co ciekawe, w Michałówku jest jeszcze jeden kort trawiasty i jeden z nawierzchnią decoturf, taką samą jak na US Open.

Lekarz z Łowicza we wrześniu wybiera się na kolejne tenisowe mistrzostwa globu medyków. Zawody odbędą się na Malcie. Turniej odbędzie się na twardej nawierzchni, na której lubi grać.

Na zdjęciu od lewej: Iga Świątek, Wojciech Pietrzak, Stefania Rogozińska-Dzik.

Fot. Wojciech Pietrzak

Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon. Do turnieju przygotowywała się... pod Łowiczem! komentarze opinie

  • gość 2018-07-15 13:13:27

    To piękna sprawa.

  • grzesiek - niezalogowany 2018-07-15 14:47:55

    Gratulacje i wielki szacun dla pasjonata tenisa .

Dodajesz jako: Zaloguj się