II Mały Piknik Naukowy w Łowiczu (DUŻO ZDJĘĆ)

Portal lowicz24.eu 07/06/2019 12:33
Martyna Czekalska

Na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu zorganizowano dziś (7 czerwca) II Mały Piknik Naukowy. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji.

To już druga edycja imprezy, której wzorem są pikniki naukowe organizowane przez uczelnie wyższe w dużych miastach. W popularnym „Chełmońskim” młodzi miłośnicy nauki mogli rozwijać swoje zainteresowania lub odkrywać nowe pasje odwiedzając liczne stoiska przygotowane m.in. przez Uniwersytet Łódzki i Politechnikę Łódzką czy szkoły wyższe ze Skierniewic i Kutna. O atrakcje zadbały też lokalne instytucje i stowarzyszenia, przedstawiciele służb mundurowych czy uczniowie i nauczyciele łowickiego liceum.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się symulator dachowania, który przyjechał do Łowicza z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. - Fajnie było coś takiego przeżyć - przyznają Karolina Gać i Zuza Kubica ze szkoły w Błędowie. Nastolatki uważają, że każdy powinien wsiąść do takiego auta. Doświadczenie to pokazuje, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Młodzi chętnie zakładali też alko- i narkogogle, aby zobaczyć jak postrzega się świat po spożyciu alkoholu lub zażyciu substancji psychoaktywnych.

Obecne na pikniku przedszkolaki mogły zdobić farbami parasolki w ramach projektu „Woda wszechobecna” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dorośli mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Piątkowy piknik naukowy potrwa do godziny 13:30.

Portal lowicz24.eu jest patronem medialnym imprezy.

II Mały Piknik Naukowy w Łowiczu (DUŻO ZDJĘĆ) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama