III Dzień Zdrowia i Sportu w Chełmo (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 20/09/2019 13:39
Mirka Czubak

Już po raz trzeci społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu zaprosiła do swojej placówki uczniów ostatnich klas podstawówek, oraz mieszkańców Łowicza na imprezę sportową. III Dzień Sportu i Zdrowia w „Chełmońskim” był okazją nie tylko do ćwiczeń i propagowania zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, integracji i promocji szkoły.

Dziś, 20 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się III Dzień Zdrowia i Sportu. Ideą imprezy jest aktywizacja sportowa młodzieży oraz zwrócenie uwagi na istotę wykonywania badań profilaktycznych, wyrabianie dobrych nawyków i prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Już od godziny 9. uczestnicy Dnia Zdrowia i Sportu mogli skorzystać z wielu atrakcji. W ramach programu młodzież miała okazję wziąć udział, m. in. w pokazach Aikido i Judo, ćwiczeniach samoobrony, lekcjach tenisa ziemnego, treningu na trampolinach oraz nauce jazdy konnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia aerobowe i siłowe prowadzone przez nauczycielkę i trenerkę fitness - Anetę Walkiewicz.

Ponadto w punkcie konsultacyjno - edukacyjnym Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łowiczu, która współorganizowała II Dzień Zdrowia i Sportu, młodzież i dorośli mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań m.in. pomiar ciśnienia krwi, cukru, konsultacje z dietetykiem, porad w dermobusie oraz dentobusie.

W związku z obchodami 100-lecia inspekcji sanitarnej w Polsce, zaprezentowano wędrowną wystawa pt. „200 lat szczepień ochronnych”, zawierająca zbiór faktów, ciekawostek i ważnych informacji na ten temat.

 

Reklama

III Dzień Zdrowia i Sportu w Chełmo (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama