Lekkoatletyka, Halowe Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 18/12/2018 10:44
Katarzyna Gajda

W miniony czwartek, 13 grudnia w hali COS w Spale odbyły się III Ogólnopolskie Halowe Czwartki Lekkoatletyczne. Łowicz reprezentowała sześcioosobowa grupa dziewcząt i chłopców, z których najwyższą lokatę zajęła Małgorzata Jakóbiec (UKS Błyskawica Domaniewice), zdobywając srebrny medal w skoku wzwyż. Wielkim objawieniem tych zawodów okazał się być sprinter UKS GOK Zduny Alan Masłowski.

To właśnie 11-letni Alan rozpoczął starty ekipy z Łowicza rywalizując w biegu na 60 m. W konkurencji tej w eliminacjach ustanowił rekord życiowy z wynikiem 8.74. W finale pobiegł jeszcze szybciej i uzyskał wynik 8.63.

- Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,03 sekundy, ale wynik ten jak na zawodnika kategorii U12 jest naprawdę rewelacyjny. W tym wieku na hali z naszych łowickich klubów szybciej nie biegał nikt. Jedynie na otwartym stadionie lepszym wynikiem w wieku 11 lat legitymował się Przemysław Płacheta (późniejszy zawodnik Pelikana, RB Leipzig, aktualnie Podbeskidzie Bielsko Biała). W 2009 roku dystans ten pokonał w 8.40 s – powiedział Mieczysław Szymajda.

Alan jest w tej chwili zawodnikiem dwóch klubów. W UKS GOK Zduny trenuje biegi sprinterskie, a w MUKS Pelikan Łowicz piłkę nożną. W obu dyscyplinach ma ogromny talent. - Na pewno piłka wybitnym zawodnikom daje większe możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że przebić się do wielkich klubów też nie jest łatwo, a sukcesy w tym sporcie zależne są od wielu różnych czynników, nie tylko od samego zawodnika – przyznał Stanisław Znyk, dodając, że każdą decyzję podopiecznego o swojej sportowej przyszłości uszanuje.

Po występie Alana miłą niespodziankę sprawiła startująca w skoku w dal uczennica Szkoły Podstawowej w Skaratkach 12-letnia Gabriela Szuflińska, która z wynikiem 4.33 wywalczyła brązowy medal.

O taką samą lokatę postarał się również zawodnik Błyskawicy Szymon Kosma, który w tym samym roczniku (2006) w biegu na 1000m z wynikiem 3.10.81 wywalczył brązowy medal.

- Wreszcie ktoś przełamał wieloletnią niemoc naszych biegaczy w biegach na średnie dystanse. Sukcesów tutaj nie miałem przez kilkanaście lat. Mam nadzieje, że wreszcie się tutaj coś zmieni – dodał Szymajda.

Warto wspomnieć także o 12- letniej Michalinie Leszkiewicz, która z wynikiem 47.79 ustanowiła rekord życiowy i zajęła niezłe siódme miejsce w biegu na 300 metrów. Niejako na deser emocjonowaliśmy się występem najbardziej doświadczonej w tym gronie Małgosi Jakóbiec, która w konkursie skoku wzwyż rocznika 2006 spisała się świetnie i z wynikiem 150cm wywalczyła srebrny medal.

Złoto zdobyła Milena Patejuk ze Słupska z wynikiem 160cm, a dwa brązowe medale przypadły zawodniczkom z miejscowości Wilkasy Kindze Piełka i Wiktorii Wądołowskiej. Obie też skoczyły po 150cm, ale przegrały z Gosią ilością zrzutek. W konkurencji tej druga podopieczna Szymajdy Roksana Jagodzińska z wynikiem 125 cm zajęła 19. miejsce. Można ją trochę wytłumaczyć bo miała przerwę w treningach spowodowaną chorobą.