20°C rozproszone chmury

III Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej w Zdunach (zdjęcia + video)

85 młodych wykonawców wzięło udział w III Regionalnym Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej w Zdunach. Gościem specjalnym koncertu laureatów była Renata Dąbkowska, wokalistka znana z nieistniejącego już zespołu Sixteen.

Początki konkursu piosenki w Zdunach sięgają 1999 roku. Konkurs organizowany przez miejscową Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury rozwijał się na przestrzeni lat i jest jedyną tego typu imprezą w powiecie łowickim.

W tym roku młodzi wokaliści rywalizowali w trzeciej edycji Regionalnego Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt Jarosław Kwiatkowski. Włodarz gminy Zduny ufundował nagrodę dla Patrycji Jakubiak, zwyciężczyni w najstarszej kategorii wiekowej.

Jury przesłuchało w piątek (1 grudnia) łącznie 85 solistów w czterech kategoriach: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16 lat i więcej. Dzisiaj odbył się koncert laureatów, a jego gościem specjalnym była Renata Dąbkowska. To wokalistka istniejącego w latach 90. zespołu Sixteen, z którym wylansowała takie przeboje jak „Twoja lawa” czy „Obudź we mnie Wenus”. Piosenkarka przewodziła pracom jury, a podczas gali konkursu przypomniała starszym słuchaczom swoje największe hity.

Jak prezentują się wyniki konkursu? W najmłodszej kategorii serca jury i publiczności zaskarbił sobie Antoni Marzec (MDK Kutno). 9-latek zaśpiewał utwór „Ktoś do kochania” i zajął pierwsze miejsce. Druga była Milena Markowska (MOK Głowno) z piosenką „Zbieraj się”, a trzecia urocza Weronika Nockowska z utworem „Mrówka w kąpielówkach”. Wyróżnienia trafiły do Leny Kostrzewy, Agaty Ciesielskiej i Nikoli Stefaniak.

Wśród wokalistów w wieku 10-12 lat wygrała Amelia Spas (klub „Oaza” SSM w Skierniewicach), która wykonała piosenkę „Mięta”. Drugie miejsce przyznano Mai Kubel (SP Mysłaków) za przezabawny utwór „Raz Barbara szła do baru”, natomiast trzecie Amelii Grabowicz (Studio „Talent”) za „Drzwi do kariery”. Wręczono też cztery wyróżnienia, które powędrowały do Jagody Pawlaty, Weroniki Godziszewskiej, Jagody Stasiarczyk oraz Neli Godos.

Liwia Witczak (Arte-eM Studio) zwyciężyła w kategorii 13-15 lat. Łowiczanka zaśpiewała utwór „Żurawie origami”, a w koncercie laureatów towarzyszyła jej Marysia Zabost grająca na gitarze. Drugie miejsce ex-aequo zajęły Lidia Kuś (GOK Nieborów) za „Płynęliśmy zachwytem” oraz Mateusz Warzywoda (MOK Głowno) za „Bądź moim natchnieniem”. Trzecia była Małgorzata Gryglak (SP Nowe Zduny) z utworem „A w parkach jesień”. Patrycja Kierzkowska, Zuzanna Kowalczyk i Anna Koza otrzymały wyróżnienia.

W najstarszej grupie pierwsze miejsce zajęła wspomniana wcześniej Patrycja Jakubiak (GOK Domaniewice), która zachwyciła wykonaniem utworu „Idź swoją drogą”. Drugie miejsce zajęła Agata Wolff (ŁOK Łowicz) za „Modlitwę”, a laureatką trzeciej nagrody została Weronika Kołodziejczyk (Arte-eM Studio) za „Jaka róża taki cierń”. Wyróżnienia przyznano Magdalenie Tomeckiej, Aleksandrze Kozieł i Natalii Kubel.

Zachęcamy do oglądania fragmentów koncertu laureatów. Wystąpili: Antoni Marzec, Małgorzata Gryglak, Weronika Nockowska, Milena Markowska i Lena Kostrzewa.

III Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej w Zdunach (zdjęcia + video) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się