IMGW przedłużył ostrzeżenie o upałach dla woj. łódzkiego. Czy ratownicy medyczni mają więcej pracy?

Urząd Miejski, przedłużył ostrzeżenie upałach łódzkiego ratownicy medyczni mają więcej pracy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/06/2019 15:39
Martyna Czekalska

Przed nami kolejne upalne dni. IMGW przedłużył ostrzeżenie II stopnia o upałach dla województwa łódzkiego. Czy w związku z upałami ratownicy medyczni odnotowali większą liczbę interwencji związanych np. z zasłabnięciami?

Wysoka temperatura w centralnej Polsce prognozowana jest przynajmniej do czwartkowego (13 czerwca) popołudnia. Oto treść komunikatu, jaką otrzymaliśmy od inspektora samodzielnego stanowiska ds. zarządzania kryzysowego w łowickim ratuszu:

Upał/2

Informujemy:
od godz. 12:03 dnia 12.06.2019 do godz. 17:00 dnia 13.06.2019 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C.
Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Mimo upałów, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi nie odnotowała na terenie powiatu łowickiego znacznego zwiększenia ilości interwencji zespołów ratownictwa medycznego.

- Ilość wezwań odpowiada normalnej fluktuacji zachorowalności - informuje rat. med. Adam Stępka, rzecznik prasowy WSRM w Łodzi. - Jesteśmy przekonani, że szczyt problemów zdrowotnych związanych z wysokimi temperaturami dopiero przed nami - dodaje.

IMGW przedłużył ostrzeżenie o upałach dla woj. łódzkiego. Czy ratownicy medyczni mają więcej pracy? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama