Inwestycje w zysk. OSM Łowicz zapowiada rewolucyjne zmiany

23/04/2018 07:00
Art. sponsorowany, Inwestycje Łowicz zapowiada rewolucyjne zmiany - zdjęcie, fotografia

Wzrost sprzedaży w handlu krajowym i eksporcie, reorganizacja działu handlowego, 19 milionów złotych przeznaczone na inwestycje, optymalizacja kosztów wytworzenia i rozpoczęty rebranding marki – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu podsumowuje rok 2017 i informuje o planach rozwoju.

Karolina Strzelecka
Karolina Strzelecka, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu

OSM Łowicz w 2017 roku zanotował 16% wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do roku 2016. Wartość przychodów ogółem wyniosła ponad miliard sześćset milionów złotych. To stawia OSM Łowicz w pierwszej trójce największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. W roku 2017 przerobiono tu na artykuły mleczarskie rekordową ilość mleka - ponad 573 miliony litrów.  Średni przerób tego surowca na dobę wyniósł ponad milion pięćset tysięcy litrów. Spółdzielnia wytrwale odbudowuje swoją pozycję rynkową, kładąc główny nacisk na sprzedaż produktów pod marką Łowickie.

Sukcesem ubiegłego roku jest zwiększenie sprzedaży mleka UHT Łowickiego o ponad 36%, a także imponujący wzrost (o ponad 6%) sprzedaży śmietanek UHT po zmianie grafiki na nowy wzór. Cieszy też wzrost sprzedaży serów dojrzewających o ponad 20% i serwatki w proszku o 30%. Rok 2017 przyniósł gruntowną reorganizację działu handlowego. Powstał profesjonalny zespół specjalistów odpowiedzialnych za wszystkie kanały dystrybucyjne zmieniający w efekcie strukturę sprzedaży z zastanej, mało rentownej (skoncentrowanej na sprzedaży w dyskontach i markach prywatnych) na pożądaną z przewagą marki Łowickie.

- Udało nam się to wszystko osiągnąć pomimo trudnej sytuacji panującej na całym rynku mleczarskim oraz złej sytuacji zastanej przez nowy zarząd w spółdzielni w lutym ubiegłego roku. Planujemy szereg dalszych działań i inwestycji, które stopniowo podniosą naszą pozycję na rynku oraz znacznie wpłyną na rentowność i jakość – z korzyścią dla naszych klientów i dostawców – mówi Karolina Strzelecka, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, piastująca stanowisko od 08 lutego 2017 r.

Cel: lider rynku

Wojciech Jezierski
Wojciech Jezierski, wiceprezes ds. handlu i marketingu

W planach OSM Łowicz na rok 2018 jest zwiększenie udziałów w rynku już w przeciągu najbliższych miesięcy. W tym celu spółdzielnia stawia mocno na handel tradycyjny i eksport.

- Mamy wysoki 21% udział eksportu w sprzedaży. Cieszymy się że nasze mleko UHT jest obecne w Chinach i w wielu krajach Afryki. Jako pierwsi dostawcy z Polski wysłaliśmy kontenery z mlekiem UHT do Peru i Chile. Serwatka w proszku jest obecna oprócz rynku europejskiego w dużej mierze na rynkach azjatyckich – mówi Wojciech Jezierski, wiceprezes ds. handlu i marketingu.  

Mając na uwadze zmieniające się warunki na rynku produktów mleczarskich, OSM Łowicz kontynuuje poszerzanie swojej oferty o produkty z obniżoną ilością cukru i bez GMO. Już dziś w dystrybucji dostępne są jogurty z dodatkiem warzyw. Stale powiększa się też wachlarz produktów bez laktozy, glutenu czy artykułów wysokobiałkowych. Spółdzielnia liczy, że dzięki temu pozyska nowych klientów, których priorytetami konsumpcyjnymi jest żywność zdrowa, naturalna czy wspomagająca określone założenia dietetyczne. Trwają prace badawcze nad recepturami bio-kefirów i skyru: produktów o wysokiej zawartości białka oraz niewielkiej tłuszczu i węglowodanów.

Tradycja dla obecnych, świeżość dla nowych - jakość dla wszystkich

Od niedawna klienci mogą wypatrywać nowych opakowań z OSM Łowicz. W wyniku przeprowadzanego rebrandingu marki, zmianie ulega wizerunek kojarzonej z produktami spółdzielni „łowiczanki”. Zastąpił ją pionowy motyw łowickiego pasiaka, który zagości na opakowaniach ponad trzystu produktów. Nową szatę graficzną otrzymały już wybrane artykuły, wkrótce będzie ona spójna dla całej oferty OSM Łowicz.

- Zależy nam na wysłaniu czytelnego komunikatu, że jesteśmy nowoczesną firmą, która codziennie zmienia się z myślą o kliencie. Jednocześnie nie zapominamy o łowickich korzeniach spółdzielni i jej unikalnej, rozpoznawalnej w całym kraju symbolice – tłumaczy Wojciech Jezierski.

Zgodnie z planami, zmiany wizerunkowe pomogą Łowiczowi w wyróżnieniu się na półce produktów mlecznych. Według badań przeprowadzonych przez agencję badawczą Kantar Millward Brown, zarówno obecni, jak i potencjalni klienci OSM Łowicz uznali koncepcję nowej identyfikacji za atrakcyjną, czytelną i przyjazną.

Oprócz zmiany szaty graficznej produktów w linii łowickiej, przeprowadzono również weryfikację oferty spółdzielni pod kątem jej rentowności. Zlikwidowano ponad 150 produktów, które powodowały rozdrobnienie produkcji i generowały zbyt wysokie koszty logistyczne.

- Skupiliśmy się na takiej organizacji produkcji w zakładach, aby poszczególne asortymenty były produkowane w jednej lokalizacji. Jednocześnie dział handlu i dział obsługi HoReCa intensywnie pracował nad sprzedażą produktów w opakowaniach zastępczych, tak aby wykorzystać duże zapasy niewykorzystywanych materiałów opakowaniowych – i to nam się udało – podkreśla prezes zarządu Karolina Strzelecka.

Ruch w inwestycjach

Lech Dębowski
Lech Dębowski, wiceprezes zarządu ds. produkcji

Wspomniane założenia sprzedażowe mają wspomóc wdrożone inwestycje technologiczne. Na przełomie roku Łowicz wraz z Tetra-Pak sfinalizował przygotowanie nowej linii do nalewania mleka UHT.

Od marca produkujemy mleko łowickie w nowym opakowaniu, na nowej linii Tetra Pak Edge. Wkrótce zamontowana zostanie druga, bliźniacza linia, aby zwiększyć wydajność i dodać kolejne produkty w atrakcyjnym dla klienta opakowaniu – mówi Lech Dębowski wiceprezes zarządu ds. produkcji.

- W czerwcu rusza kampania reklamowa, której głównym bohaterem będzie właśnie łowickie mleko. Jednocześnie spot telewizyjny będzie tak skonstruowany, aby nasz łowicki pasiak, element wyróżniający wszystkie opakowania, budził pozytywne skojarzenia. Celem kampanii jest wzrost rozpoznawalności marki, oraz odbudowanie jej dobrego wizerunku, ponieważ w poprzednich latach nasz brand mocno stracił na wartości – dodaje Karolina Strzelecka.

Z kolei w toruńskim oddziale OSM Łowicz uruchomiona zostaje kompleksowa produkcja mleka w butelkach PET. Rewolucyjne zmiany w ergonomii czekają także produkcję masła. Planowana masłownia ma nie tylko zwiększyć możliwości produkcyjne, ale także wpłynąć na poprawę jakości produktu końcowego.

- Poczynione inwestycje mają sprawić, że spółdzielnia nie tylko będzie produkować więcej, ale dzięki innowacyjnemu charakterowi wprowadzanych do oferty produktów zwiększy cenę skupu mleka wypłacaną dostawcom. Wspólnie działamy na rzecz naszej spółdzielni i naszych dostawców. Już teraz widać dobre efekty wdrożonych zmian – trwałe i duże wzrosty sprzedaży, poprawę jakości produktów oraz rentowności spółdzielni. Rok 2018 na pewno będzie udany i pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć nasze wspólne dobro – łowicką spółdzielnię – kończy prezes jednej z największych mleczarni w Polsce.

Reklama

Inwestycje w zysk. OSM Łowicz zapowiada rewolucyjne zmiany komentarze opinie

 • Gość obserwator - niezalogowany 2018-04-19 17:11:15

  Karolinka jest bardzo ładna proponowałbym na mis mleczarstwa polskiego prezesów

 • gość 2018-04-19 17:43:51

  Jak tam jest każdy pracownik wie...możecie słodzić, mydlić a i tak wyjdą efekty tych rządów

 • Gość 07 - niezalogowany 2018-04-19 19:51:16

  Oczywiscie NŁ nabrał wody w usta i brak odniesienia do artykułu. Przedrukuwał hejt i sensacja się sprzedała na papierze. Dziwię się Zarządowi ze tak obojętnie przeszedł nad hejtem.

 • gość 2018-04-19 21:08:33

  haha co za ściema:D wzrost przychodów ze sprzedaży wynika ze wzrost cen mleka na rynku o prawie 30% vs rok 2016, więc okazuje się że sprzedaż wolumenowo zmalała. Co za tanie mydlenie oczu

 • gość 2018-04-19 22:01:27

  Nawet w pierwszym zdaniu kłamstwo. 16% wzrost sprzedaży jak ceny w 2017 roku nabiału wzrosły o ponad 24% (wszyscy chyba słyszeli o cenach masła i odczuli na własnej kieszeni) więc jaki to wzrost sprzedaży odnotował Łowicz? Spadek o ponad 8%.

 • gość 2018-04-19 22:37:54

  oj fotoszop nieźle się tu napracował

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 22:39:48

  W artykule sponsorowanym Można napisać wszystko. To nic innego jak opłacona reklama. Nie ma to nic wspólnego z prawdą. Twarde fakty to strata za rok 2017 ok. 10mln i za styczeń, luty po 3.5 mln. Jak to się ma do lansowanego rozwoju. Skoro takie wzrosty sprzedaży to dlaczego same straty za czasów obecnego zarządu. Pomysł handlu tradycyjnego to porażka. Przypomnijmy strategię: tworzenie sieci sklepów. Przecież to paranoja. Jeden już zamknięty. Drugi generuje straty

 • gość 2018-04-20 07:33:02

  ja tam jakiś strateg nie jestem ale jak czytam to powyżej to jak obrót 1,6 miliarda, a inwestycje 19 mln to chyba padaczka i jeszcze za zeszły rok strata.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 17:13:24

  Jak ładnie, nowocześnie wygląda łowicka mleczarnia. Tyle modernizacji, remontów, nowych hal i linii. Tylko to wszystko zrobił Stary zarząd ciężką swoją pracą i ludzi zaangażowanych i odpowiedzialnych; których w wielu przypadkach Strzelecka wymieniła na spolegliwych i służalczych a niekoniecznie kompetentnych. To właśnie jest obłuda i zakłamanie fotografować się tle cudzej pracy. Ponadto cały czas skupiać się na szukaniu "haków na poprzedni zarząd zamiast na faktycznym rozwoju firmy. Jeden hak Wysocka już wytrąciła im z ręki wygrywając sprawę w sądzie. Sąd nie da się ani zastraszyć ani zmanipulować prymitywnymi manipulacjami i ukrywaniem istotnych dokumentów. Szkoda tylko pracowników, którzy muszą świecić oczami za kłamstwa i brak wiedzy nie tylko zarządu ali również jego prawników. To dopiero początek. Przeciwko obecnemu zarządowi toczą się w sądzie następne postępowania.Ich metody nadają się na niezły scenariusz filmu kryminalnego

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 18:04:31

  Ale jak to brzmi skierowaliśmy sprawę do sądu przeciwko temu czy tamtemu z poprzeniego składu z zarządu tylko nie przewidzieli że tak szybko się zakończy i co teraz powiedzą?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię kolorystę z

Zatrudnię kolorystę z doświadczeniem do mieszalni lakierów samochodowych. tel. 604 988 718


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"