Jak będzie wyglądał ogródek dydaktyczny w Przedszkolu nr 4 w Łowiczu?

Edukacja, będzie wyglądał ogródek dydaktyczny Przedszkolu Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/11/2019 16:36
Martyna Czekalska

Wiosną przyszłego roku na terenie Przedszkola nr 4 „Słoneczko” w Łowiczu powstanie ogródek dydaktyczny. Miasto otrzymało na zadanie dotację w wysokości 50 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

O wynikach naboru w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie” organizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi informowaliśmy już na naszym portalu. Na liście laureatów konkursu znalazły się szkoły z Łowicza i okolic: Łaguszewa, Seligowa, Kocierzewa Południowego, Bąkowa Górnego i Gągolina Południowego.

Dofinansowanie przyznano również jednemu z łowickich przedszkoli samorządowych. To Przedszkole nr 4 „Słoneczko”, na terenie którego wiosną 2020 roku powstanie ogródek dydaktyczny. Miasto otrzymało na ten cel 50 tys. zł dotacji.

Dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu Joanna Mostowska szacuje, że koszty własne związane z realizacją tej inwestycji zamkną się w granicach 20 tys. zł. Wszystko będzie zależało od wyników przetargu.

Ogródek na terenie placówki przy ul. Sikorskiego ma być miejscem, w którym dzieci będą uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych oraz nauczą się w jaki sposób należy pielęgnować rośliny. Poniżej zamieszczamy projekt ogródka.

Od 2010 roku miasto uzyskało z WFOŚiGW w Łodzi dofinansowanie w wysokości ok. 350 tys. zł na realizację zadań w zakresie edukacji ekologicznej w przedszkolach miejskich.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na realizacji programów wspólnych dla wszystkich przedszkoli oraz utworzenie w poszczególnych przedszkolach ogródków dydaktycznych i innych indywidualnych programów ekologicznych.

Jak będzie wyglądał ogródek dydaktyczny w Przedszkolu nr 4 w Łowiczu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama