Jak postępuje remont na oddziale pediatrycznym? (FOTO I VIDEO)

Portal lowicz24.eu 27/11/2019 12:05

W dzisiejszym dniu, 27 października ponownie odwiedziliśmy łowicki szpital aby zorientować się jak postępują prace remontowe na oddziale pediatrycznym.

Równy miesiąc temu złożyliśmy wizytę na oddziale dziecinnym. A dziś, dla porównania, pokazujemy na jakim etapie są prace.

Na remontowanym oddziale pediatrycznym naszego szpitala praca wre. Ściany pomalowane, płytki na nich położone, przewody do rozmaitych instalacji gotowe, „elektryka” podłączona, stolarka założona. Konstrukcje do podwieszanych sufitów gotowe. Przewody, które teraz jeszcze widać znikną po założenie płyt sufitowych.

Obecnie pracę skupiają się wokół podłóg. Są one szlifowane i układana jest na nich specjalna wykładzina.

Wewnątrz dominują kolory jasne: biele, szarości i żółty.

Widać, że remont oddziału pediatrycznego zbliża się wielkimi krokami do końca. Prace, zgodnie z planem, powinny zakończyć się do 30 listopada.

Prace remontowe wykonuje firma Tom-Bud Tomasza Kuzy z Bednar Kolonii w gminie Nieborów.

Jak powiedziała nam dyrektor szpitala w Łowiczu Urszula Kapusta-Tymoshchuk, pierwsi mali pacjenci będą przyjmowani dopiero pod koniec stycznia. Do tego czasu oddział zostanie jeszcze umeblowany i dopracowane zostaną ostatnie detale.

Inwestycja odkładana w poprzednich latach, a tak potrzebna była możliwa dzięki milionowej rządowej dotacji, o którą osobiście zabiegał u premiera Mateusza Morawieckiego starosta łowicki, Marcin Kosiorek, mocno wspierany przez pozostałych członków zarządu powiatu.
Koszt całego, kompleksowe remontu oddziału to ponad dwa miliony złotych. Połowę tej kwoty stanowi właśnie wsparcie z budżetu centralnego.

Jak postępuje remont na oddziale pediatrycznym? (FOTO I VIDEO) komentarze opinie

 • gość 2019-11-27 19:18:01

  Ściany pomalowane - chyba dopiero wyszpachlowane
  „elektryka” podłączona - co podłączone.....????
  A przewody wychodzące ze ścian ........ znikną jak te co maja zakryć "płyty sufitowe...."

  Szanowny panie redaktorze..... czy Pan wie co Pan pisze????
  A zakończenie prac w 2 dni jest technologicznie niemożliwe chyba że dowalona zostanie fuszerka....

 • Gość - niezalogowany 2019-11-27 20:53:14

  Jestem ciekawy koncowego efektu bo olbrzymie pieniadze wydane oby niebylo fuszery jak to nrmalnie bywa na takich przetargach

 • gość 2019-11-28 18:40:49

  Dziennikarze, wszędobylskie stwory jakoś fuszerek do tej pory nie zauważyli, Zatem wszystko jest w najlepszym porządku, nieprawdaż?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama