Jest drugi przetarg na remont ginekologii i położnictwa

Szpital i opieka społeczna, drugi przetarg remont ginekologii położnictwa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/10/2017 11:21
Katarzyna Gajda

Zarząd Powiatu Łowickiego podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na remont oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem neonatologicznym i ogłoszeniu nowego postępowania.

Szpitalna inwestycja mocno podzieliła radnych, którzy dali tego przykład w głosowaniu o zwiększeniu kredytu z przeznaczeniem na remont oddziału. W głosowaniu opozycyjni samorządowcy w ogóle nie wzięli udziału. Pod wątpliwość poddali kosztorys remontu oraz sam przetarg, który ich zdaniem został przeprowadzony pod firmę Tom-Bud z Bednar Kolonii.

Po przeanalizowaniu jedynej oferty, która opiewała na kwotę ponad 3 mln zł Zarząd Powiatu Łowickiego podjął decyzję o unieważnieniu postępowania i ogłoszeniu kolejnego.

- Głównym powodem są niewystarczające środki, jakie mamy zarezerwowane na inwestycje – powiedział nam starosta Krzysztof Figat.

Przypomnijmy, że w budżecie powiatu na ten cel zabezpieczono 650 tys. zł. Dodatkowe 2 mln zł pochodzić będzie z zaciągniętego kredytu. Jedyna oferta, która wpłynęła w pierwszym postępowaniu opiewała na 3.050.000 zł.

Starosta łowicki po rozstrzygnięciu przetargu mówił, że nie dziwi go kwota jaką zaproponował Tom-Bud. Przyznał wówczas, że zakres prac na ginekologii, położnictwie i neonatologii jest bardzo szeroki. Oddział nie był remontowany przez 28 lat, a obecnie należy go dostosować do standardów. Kosztowny będzie zakup urządzeń, jak np. wentylacji, która musi być wyposażona w specjalne filtry.

Krzysztof Figat na pytanie czy bierze pod uwagę scenariusz, że oferty w kolejnym postępowaniu mogą być wyższe przyznał, że liczy się z każdą ewentualnością. Dodał jednak, że pewien jest, że remont zostanie przeprowadzony. Obecnie wiadomo, że inwestycja na pewno przesunie się w czasie.

Ofert w drugim postępowaniu można składać do 13 października.

Zakres prac szpitalnej inwestycji na oddziale położniczo-ginekologicznym z pododdziałem neonatologicznym obejmuje roboty budowlane polegające na częściowym wyburzeniu ścian oraz postawieniu nowych. Niektóre z nich zostaną przeszklone. Powiększone zostaną otwory drzwiowe i wykonana nowa stolarka. Oddziały zyskają całkowicie nowe instalacje: elektryczną, gazów medycznych, wodno-kanalizacyjną, teletechniczną, przyzywową oraz wentylacji.

Wizualnie ginekologia i położnictwo poczekają się podwieszanych sufitów, tynków na ścianach oraz posadzek. Każda sala będzie miała własną łazienkę. Zmodernizowane i doposażone będą m.in. sala porodów rodzinnych oraz sala porodowa.

 

Jest drugi przetarg na remont ginekologii i położnictwa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama