Judocy łowickiego Zrywu na letnim zgrupowaniu

Sporty walki, Judocy łowickiego Zrywu letnim zgrupowaniu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 24/08/2018 08:42
Martyna Czekalska

Sportowcy MKS Zryw Łowicz w lipcu przebywali na zgrupowaniu w Bęsi (woj. warmińsko-mazurskie). Młodzi judocy przygotowywali się do jesienno-zimowych startów w zawodach.

Na zorganizowanym w dniach 13-25 lipca obozie łowiczanie szlifowali formę wspólnie z zawodnikami UKJ Bushido Piaseczno i UKS Judo Puma Złotokłos.

- Wspólne treningi miały na celu poprawę i ulepszenie technik judo oraz podniesienie wytrzymałości, która jest nieodzownym elementem walki na tatami - informuje trenerka Iwona Grzegory-Gajda. - Treningi na obozie były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, co dawało wszechstronny rozwój zawodnika i lepsze wykorzystanie czasu.

W tym roku odbywały się również zajęcia z psychologiem sportowym, aby oprócz rozwoju fizycznego pracować również nad psychiką. Iwona Grzegory-Gajda uważa, że jej podopieczni są dobrze przygotowani fizycznie do zawodów.

- Brakuje im tylko pewności siebie i wiary we własne możliwości - tłumaczy. Dlatego zaproszono do współpracy psychologa sportowego, który podczas zgrupowania miał popracować mentalnie z zawodnikami. Najlepszym rozwiązaniem byłaby stała współpraca, ale póki co klubu nie stać na zatrudnienie takiej osoby.

Każdego dnia zgrupowania odbywały się ćwiczenia na tatami, w terenie, treningi siłowe i mentalne, a wszystko rozpoczynało się rozruchem i kąpielą w jeziorze. Oprócz typowych treningów zawodnicy pływali w kajakach pracując nad siłą ramion, barków oraz pleców. Dobra pogoda sprzyjała korzystaniu z kąpieli słonecznych. Judocy wybrali się również na wycieczkę edukacyjną do Olsztyńskiego Planetarium oraz Parku trampolin.

Pierwsza połowa sezonu była całkiem udana dla judoków Zrywu. Juniorki Klaudia Kobierzycka i Alicja Bielecka wywalczyły w maju piąte miejsca w Mistrzostwach Polski w Gdyni. Alicja była piąta również w Baltic Cup, który jest Pucharem Polski Juniorek. Na tym samym turnieju w kategorii junior młodszy drugie miejsce wywalczył Jan Surma.

Do wysokich lokat w zawodach ogólnopolskich należy dorzucić starty dzieci i młodzików w zawodach towarzyskich. W sumie wywalczyli oni w czterech turniejach jedenaście pierwszych miejsc, pięć razy stawali na drugim stopniu podium i piętnaście razy na trzecim.

Już od września można rozpocząć zajęcia judo, które organizowane są w dwóch grupach wiekowych: dla przedszkolaków w godzinach 16:30-17:30 oraz dla młodzieży szkolnej we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 16:00-17:30.

Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku klubu oraz pod numerem telefonu 508-194-326.

Judocy łowickiego Zrywu na letnim zgrupowaniu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama