Juliusz Szot przegrał walkę o życie...

Wasze sprawy, Juliusz przegrał walkę życie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/11/2019 17:03

Wczoraj, 17 listopada odszedł od nas w wieku zaledwie 29 lat Juliusz Szot. O chorobie, nowotworze układu krwiotwórczego, dowiedział się w lutym. W maju, organizowana była przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku akcja pn. Pokoleniowa spinka „Razem dla Juliusza!”.

Juliusz Szot był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu, Pijarskich Szkół Królowej Pokoju oraz Politechniki Łódzkiej. Pracował w dużym biurze projektowym w Łodzi i chciał po prostu żyć.

Rodzicie Juliusza, Alicja i Jerzy Szotowie, to słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dlatego też środowisko seniorów postanowiło mu pomóc organizując zbiórkę krwi. Zakończyła się ona wielkim sukcesem, gdyż zebrano ponad 16 litrów krwi.

– Zarejestrowało się 41 osób, 36 oddało krew, z czego 19 osób zrobiło to po raz pierwszy. Zebrano ponad 16 litrów krwi – poinformowała nas Krystyna Kucharska, prezes ŁUTW. – Tych, którzy chcieli pomóc było jednak znacznie więcej, jednak nie wszyscy mogli to zrobić ze względów zdrowotnych i formalnych – mówiła wtedy Krystyna Kucharska.

Na miejscu akcji byli też wtedy rodzicie Juliusza, którzy aby podziękować każdemu, kto zdecydował się oddać krew, wręczali mu żółtego tulipana.

FOTO:ŁUTW

Juliusz Szot przegrał walkę o życie... komentarze opinie

  • Karolina - niezalogowany 2019-11-18 22:16:34

    Kondolencje dla rodziny. To straszna wiadomosc :(

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama