Już w sobotę w łowickim muzeum Koncert Muzyki Polskiej

Koncerty, sobotę łowickim muzeum Koncert Muzyki Polskiej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/04/2019 11:31
Mirka Czubak
KWI 27
Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7 godz: 14:00

Już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godz. 14:00 w Sali Barokowej łowickiego muzeum odbędzie się „Koncert Muzyki Polskiej”. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Łódzki Dom Kultury, Łódzki Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Muzeum w Łowiczu.

Podczas sobotniego spotkania na scenie zaprezentują się artyści Akademickiego Chóru Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego. Występ uświetni swoim głosem sopranistka Maria Hubluk-Kaszuba przy akompaniamencie Tomasza Kaszuby, koncert poprowadzi Janusz Janyst.
 
Koncert ukazywać będzie muzykę narodową oraz twórczość współczesnych kompozytorów łódzkich. W czasie jego prezentacji, usłyszymy również kompozycje Stanisława Moniuszki z okazji Jego 200 rocznicy urodzin.  

Chór Akademicki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi istnieje od roku 2005. Założycielem i dyrygentem chóru jest Renata Banacka-Walczak. Chór posiada bogaty dorobek artystyczny i jest jednym z niewielu zespołów akademickich działających na terenie Łodzi. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych. Jest zdobywca wielu nagród festiwali krajowych i zagranicznych.

Z kolei Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA” w Aleksandrowie Łódzkim to jeden z najstarszych chórów działających na terenie województwa Łódzkiego, który powstał w 1903 r. Od tego czasu działa nieprzerwanie do dziś, zrzeszając wielu miłośników śpiewu chóralnego. Jest to chór pokoleniowy o bardzo aktywnej działalności artystycznej oraz społecznej na rzecz Aleksandrowa. Posiada rozległy repertuar, w którym dominuje polska muzyka narodowa, jak również pieśni uznanych kompozytorów zagranicznych.

Już w sobotę w łowickim muzeum Koncert Muzyki Polskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama