Już wkrótce III Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu

Koncerty, wkrótce Festiwal Muzyki Chóralnej Mikołaja Zieleńskiego Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/10/2019 09:20
Mirka Czubak
PAŹ 26
Muzeum w Łowiczu, bazylika katedralna w Łowiczu godz: 10:00

Już po raz trzeci w ostatni weekend października (26-27 października) w najpiękniejszych obiektach Łowicza rozbrzmiewać będzie chóralny śpiew dedykowany wybitnemu polskiemu kompozytorowi przełomu XVI i XVII wieku Mikołajowi Zieleńskiemu. W wydarzeniu wezmą udział zespoły wokalne i chóry z różnych stron Polski.

Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu jest wyjątkowym wydarzeniem, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. Dwie poprzednie odsłony przyciągnęły do Łowicza kilkaset osób (przeważnie młodych ludzi) z całej Polski, które mogły poznać miasto i Ziemię Łowicką, ich świetną historię i żywą kulturę.

W sobotę, 26 października w godzinach 10-15 w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbędą się przesłuchania konkursowe. W tym roku do Łowicza przyjedzie 16 chórów. To cztery więcej niż w drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego.

Jeszcze tego samego dnia poznamy wyniki festiwalu. Zostaną one ogłoszone w łowickiej bazylice katedralnej po mszy świętej o godzinie 18. Po ogłoszeniu wyników odbędzie się koncert laureatów.

Z kolei w niedzielę (27 października) w wielu łowickich kościołach będzie można wysłuchać koncertów wybranych chórów uczestniczących w festiwalu.

Pomysłodawcą i dyrektorem wydarzenia jest prof. Jerzy Rachubiński, adiunkt II stopnia Akademii Muzycznej w Łodzi. Znakomity chórmistrz jest autorem wielu opracowań utworów chóralnych, a także jurorem wielu konkursów chóralnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Już wkrótce III Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama