27°C bezchmurnie

KGW nie może sprzedawać alkoholu na imprezach plenerowych

11 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu łowickiego odpowiedziało na zaproszenie ratusza i wzięło dziś, 15 maja udział w spotkaniu z urzędnikami Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi.

Blisko dwugodzinne spotkanie miało przede wszystkim rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące sprzedaży wyrobów żywnościowych oraz alkoholowych podczas imprez plenerowych. Gospodynie biorące w nim udział dowiedziały się, że sprzedaż dań, wyprodukowanych przez KGW jest dozwolona, jednak musi być prowadzona ewidencja sprzedaży. Jeżeli w trakcie imprezy członkinie kół przekroczą pułap 20 tys. zł powinny zaopatrzyć się w kasę fiskalną.

W swojej działalności gospodynie powinny zupełnie zrezygnować ze sprzedaży alkoholu, zarówno tego czystego, jak i wyrobów alkoholowych (nalewek). Dariusz Milczarek z referatu dochodzeniowo-śledczego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego poinformował panie, że sprzedaż alkoholu rejestruje kasa fiskalna. Ponadto, aby móc handlować alkoholem należy prowadzić działalność gospodarczą oraz być podatnikiem akcyzowym.

Bezwzględnie zakazana jest sprzedaż alkoholu bez posiadanych uprawnień. KGW nie mogą również produkować nalewek, którymi handlowały podczas plenerowych imprez. Jeżeli zakaz zostanie złamany, a uszczuplenia podatkowe nie przekraczają kwoty 10,5 tys. zł, wówczas na dane koło zostanie nałożony mandat. Jeżeli uszczuplenia przewyższą w/w kwotę, proceder będzie traktowany jako przestępstwo.

Warto także przed udziałem w danej imprezie zapoznać się z jej regulaminem. Czasami, jak to było w przypadku ubiegłorocznej Biesiady Łowickiej w Maurzycach, sprzedaż alkoholu na terenie imprezy jest zabroniona.

Podczas dzisiejszego spotkania Michał Zalewski, kierownik Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych poinformował obecnie w sali radzieckiej członkinie KGW o wytycznych Sanepidu przed tegorocznymi imprezami plenerowymi. Instytucja wymaga, aby każde stoisko miało dostęp do bieżącej wody, gospodynie zaś muszą wydawać potrawy w gumowych rękawiczkach. Osoba, która wydaje posiłek nie może równocześnie przyjmować pieniędzy.

 

KGW nie może sprzedawać alkoholu na imprezach plenerowych komentarze opinie

 • gość 2018-05-15 15:39:13

  chory kraj....w Austri , Włoszech czy Chorwacji nie ma z tym problemu tylko u nas . Róbcie tak dalej to znikna wszystkie KGW i tradycja umrze. Zegnam ozieble.

 • Gośćwwww - niezalogowany 2018-05-15 17:00:37

  A tak pięknie się chwali swojskie jedzenie że zdrowe smaczne domowe a zuca się kłody pod nogi. Więc zapraszam wszystkich do MC .KFC, albo do chińczyka tam są kasy fiskalne,gumowe rękawiczki, wszystko pod kontrolą sanepidu.

 • gość 2018-05-15 18:12:51

  Ja tam się cieszę, sama wieś na pewno w większości głosowała na PiS to teraz ma;)

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 20:30:16

  A czy kiedykolwiek mozna bylo handlowac alkoholem bez wymaganych zezwolen?!

 • Krystyna - niezalogowany 2018-05-15 23:00:22

  Dobra Zmiana... Chcieliście to macie..

 • Gość 997 - niezalogowany 2018-05-16 09:03:31

  Jestem Polakiem Polski się nie wstydzę ale Kaczora TAK głosujcie dalej na niego to wszystkiego zakaże KGW i nie będzie nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-05-16 10:53:33

  Jaka jest korzyść z takiego reliktu czasów słusznie minionych jak KGW? To powinno odejść w cholerę w ślad za PGRami, Gieesami "Samopomoc Chłopska" ZSMP, PZPR itp

 • Gośćaks - niezalogowany 2018-05-16 20:13:08

  Dla mnie to juz wszystkich decydentow porabalo. Jak nie powiedziec poje.alo! Ja sie pytam czy ktis byl w restauracji chińskiej na podrzecznej. Tam dopiero jest bangladesz. P pytam zatem gdzie sa te sluzby ktore rak dbaja o rekawiczki na imprezie ktora jest raz na rok. Proponuje zerknac tam gdzie trzeba no lowickie lokale pozastawiaja wiele do zyczenia.

 • Aksa - niezalogowany 2018-05-16 20:13:31

  Dla mnie to juz wszystkich decydentow porabalo. Jak nie powiedziec poje.alo! Ja sie pytam czy ktis byl w restauracji chińskiej na podrzecznej. Tam dopiero jest bangladesz. P pytam zatem gdzie sa te sluzby ktore rak dbaja o rekawiczki na imprezie ktora jest raz na rok. Proponuje zerknac tam gdzie trzeba no lowickie lokale pozastawiaja wiele do zyczenia.

 • gość 2018-05-17 11:24:09

  w czym problem zakupić kasę fiskalną? sracie się jak by to było niewiadomo co. KOBITY W KGW SĄ BYSTRE to i to ogarną.

Dodajesz jako: Zaloguj się