Kiermasz Bożonarodzeniowy nie w tym roku

Urząd Miejski, Kiermasz Bożonarodzeniowy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 19/11/2019 16:01
Mirka Czubak

Niestety w tym roku Urząd Miejski w Łowiczu zrezygnował z organizacji trzeciej edycji Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dwie poprzednie edycje nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem dlatego odpowiedzialny za organizację wydarzenia wydział kultury zdjął imprezę z tegorocznego kalendarza.

Jak informuje nas Michał Zalewski naczelnik miejskiego wydziału kultury decyzję podjęto również ze względów finansowych – Biorąc pod uwagę plan oszczędnościowy miasta ( planowane duże i kosztowne inwestycje w mieście – przyp. red.) podjęliśmy decyzję, że organizowanie kiermaszu jest zbyteczne – dodaje Zalewski.

Nie jest to jednak decyzja wykluczająca podobne wydarzenia w miejskim kalendarzu imprez, bowiem Miasto nie rezygnuje z Kiermaszu Wielkanocnego na Starym Rynku. Ważną informacją jest również to, że kiermasz ma szansę powrócić do Łowicza jeśli tylko sytuacja finansowa miasta się poprawi lub zaistnieje taka potrzeba.

Zbliża się natomiast wyczekiwana przez wielu (a szczególnie przez najmłodszych) Miejska Choinka na Starym Rynku, którą w tym roku zaplanowano na 6 grudnia (piątek) godz.16. Pracownicy miejscy przygotowują już pulę 4000 sztuk kuponów uprawniających do odbioru paczek okolicznościowych w dniu imprezy. Tradycyjnie część z nich dostępna będzie w łowickich przedszkolach i szkołach podstawowych, pozostała część będzie czekała na odbiór w miejskim wydziale kultury. 

Kiermasz Bożonarodzeniowy nie w tym roku komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-19 16:59:54

  Brawo
  Pierwsza słuszna w ostatnim czasie decyzja

 • gość 2019-11-19 22:22:11

  Pani Mireczko, niestety fatalnie Pani pisze. Na szczęście czytelnicy potrafią w swoich głowach poprawić styl Pani "pisarstwa". Pisze Pani "niestety" czyli jak rozumiem - źle że w tym roku kiermaszu nie będzie. W następnym zdaniu podaje Pani, że kiermasz nie cieszył si popularnością i dlatego go nie będzie. Zatem, jak rozumiem decyzja jest słuszna i godna pochwały. Po cóż pisze Pani "niestety"? A może to "niestety" to Pani opinia? Jeśli tak, to jest to komentarz do sprawy, a komentarz powinien być wyraźnie oddzielony od informacji.
  Pozdrawiam z prośbą, aby styl i konstrukcję tekstu były lepsze i nie stanowiły dla Pani wyzwania ponad miarę.

 • gość 2019-11-20 07:01:26

  Szkoda, że dopiero trudna sytuacja finansowa Miasta zmusiła naszego burmistrza do myslenia.

 • gość 2019-11-20 08:41:48

  Byłam na kilku kiermaszach Bożonarodzeniowych i ten w Łowiczu to jakaś porażka. Ciemno ponuro i bez jakiejkolwiek atmosfery świątecznej. Dlaczego nie można zorganizować czegoś co miałoby dusze. Mieszkam w Łowiczu od urodzenia i z przerażeniem patrzę jak miasto powoli umiera. Mamy coraz mniej mieszkańców coraz mniej perspektyw na przyszłość. Mlodzi nie chcą tu zostać bo nie ma w tym mieście dla nich przyszłości. Smutne jest ze władze miasta nie potrafiły wykorzystać szans na rozwój tak jak inne sąsiadujące miasta.

 • gość 2019-11-20 10:12:49

  Bo organizując Kiermasze trzeba mieć na nie jakiś pomysł i wizję. Nie wystarczy postawić kilka budek i myśleć, że przyjdą na niego tłumy. Sam pomysł Kiermaszy uważam za dobry i potrzebny lecz wykonanie było bardzo, bardzo słabiutkie.

 • Gośćpg - niezalogowany 2019-11-20 15:26:35

  A kiedy będzie Panie Kaliński ta sala widowiskowa na Kaliskiej co ją Pan przed wyborami obiecał?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-20 16:30:59

  A kiedy będzie rewitalizacja Starego Rynku, na który był przetarg na opracowanie koncepcji architektonicznej, na który szerokim gestem przyznano NAGRODY - PREZENTY. Jak widać pieniążkami podatników Urząd Miasta szasta na prawo i lewo. A CO, BOGATEMU WSZYSTKO WOLNO !!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama