Kino Fenix otrzymało 8 tys. euro za promocję europejskiej kinematografii

Kino, Fenix otrzymało promocję europejskiej kinematografii - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/10/2019 13:32
Martyna Czekalska

Europa Cinemas przyznało 8 tys. euro dla łowickiego kina Fenix za promocję europejskiej kinematografii w 2018 roku. Kwota ta może zostać wykorzystana m.in. na remonty czy wyjazdy studyjne.

Europa Cinemas to sieć zrzeszająca ponad tysiąc kin w 34 krajach. Kino Fenix w Łowiczu dołączyło do europejskiej sieci jesienią 2017 roku i jest najmniejszy polskim kinem w tym gronie.

Co roku kina należące do Europa Cinemas składają sprawozdanie za wyniki oglądalności za ostatnie 12 miesięcy. Za działalność promującą produkcje europejskie w 2018 roku łowickie kino otrzymało 8 tys. euro. W poprzednim roku filmy wyprodukowane w Europie stanowiły ok. 30 proc. repertuaru kina Fenix.

- Liczę, że pod koniec roku otrzymamy jeszcze z Europa Cinemas dofinansowanie za działalność edukacyjną – informuje Maciej Malangiewicz, dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury. Miejska jednostka kulturalna realizuje takie projekty edukacyjne jak X Muza czy Mała Akademia Filmowa.

Otrzymane środki ŁOK może wykorzystać na remonty, wyjazdy studyjne do innych kin czy realizację nowych pomysłów.

W 2018 r. kino Fenix otrzymało z Europa Cinemas 9,2 tys. euro.

 

Kino Fenix otrzymało 8 tys. euro za promocję europejskiej kinematografii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama