Kocierzew Płd.: Uczcili pamięć poległych w bitwie nad Bzurą

Portal lowicz24.eu 16/09/2019 14:22
Mirka Czubak

Mija 10 lat od daty, w której Szkole Podstawowej w Kocierzewie Południowym nadano imię Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. Z tej okazji odbyły się dziś, 16 września uroczyste obchody święta szkoły. Wydarzenie jest również ściśle związane z 80. rocznicą bitwy nad Bzurą.

W  dzisiejszych (16 września) obchodach wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, harcerze, żołnierze z 37 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Sochaczewie, władze powiatu łowickiego, gminni radni oraz urzędnicy, liczne delegacje i zaproszeni goście, a wśród nich rodzina poległego na terenie gminy i pochowanego na wojskowym cmentarzu w Kocierzewie żołnierza. 

Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 na placu przed OSP w Kocierzewie Południowym. Licznie przybyłych gości przywitały: wójt gminy Kocierzew Płd. - Agnieszka Wojda oraz dyrektor SP w Kocierzewie Płd. - Agnieszka Maliszewska. Przy akompaniamencie dziecięco-młodzieżowej orkiestry dętej OSP Wicie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie wszyscy zgromadzeni przeszli na cmentarz parafialny, gdzie przy pomniku "Poległym za Polskę" oddano hołd bohaterom, złożono kwiaty i odczytano Apel Pamięci.

Tradycyjnie, po oficjalnych uroczystościach, odprawiona została msza w Kościele św. Wawrzyńca, której w tym roku przewodniczył biskup Wojciech Osial. Na zakończenie uroczystości uczniowie z SP w Kocierzewie przedstawiły obecnym w kościele program artystyczny. Młodzież zaprezentowali bogaty repertuar pieśni i poezji patriotycznych. 

 

Kocierzew Płd.: Uczcili pamięć poległych w bitwie nad Bzurą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama